Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Njoftime Falas » Barcaleta Shqip

Barcaleta Shqip Humor

Barcaleta Shqip Humor

Barcaleta shqip dashuria, barcaleta te ndyshme gazmore, barcaleta banale, humor dhe barcaleta, dallavere barcaleta, barcaleta vlonjate, barcaleta seksi te pista, barcaleta shkodrane, barcaleta te reja, barsaleta humoristike shqip.

Barcoleta dhe humor shqip, barsaleta shqiptare, barcaleta gazmore humor, gallada dhe qyfyre per te qeshur, fotografija humoristike.

Barcaleta Shqip Humor

Dergo barcaleta humor shqip, lajme foto e video humoristike dhe qyfyre pa fund. Barcaleta Shqip – Turqisht, barcoleta dhe qyfyre ose humor me bjonde, police, me natradinin, barcaleta me kafshe. Te gjitha ne shqip buzeqeshni me barcaletat tona shqip, barcaleta per bjondet.

Barcaleta, qeshni pafund me mijera barcaleta shqip te zgjedhura ne arkivin tone. Vetem barcaleta per te qeshur hahahahaha. Barcaleta erotike +18, barcaleta pikante, barcaleta me bjondina.

Barcaleta dhe humor, barcaleta te ndryshme te sjella nga vete shqiptaret! Kafeneja e dallaveraxhinjve shqiptar. Barcaleta shkodrane, barcaleta nga njerëz të humorit shkodran, barcaleta me polic. Argëtohuni me barcaleta dhe batuta për të qeshur tërë ditën.

Gjirokastriti dhe zjarrfikesi
Njerit nga Gjirokastra i mori flake shtepia dhe kur shkuan zjarrfikesit ai u nxeh se i kishin shkuar me vonese. Ata i thane qe tani e morem vesh per zjarrin.. Cfare tani i tha gjirokastriti, une kam dy ore qe ju coj zile.

Tatuazhi
Nje vajze shkon per te bere tatuazh, dhe ben tek njera kofshe “Che Guevaren” dhe tek kofsha tjeter “John Lennon”.
Pasi mbaron pune piktori ja tregon, mirepo vajzes nuk i pelqejne.
Vajza: C’jane keta qe me ke bere, keta nuk ngjajne fare me ata qe te kam kerkuar.
Po mire, i thote piktori, pyesim nje kalimtar te rastit.
Dhe aty kalon nje xhaj.
O xhaxha, e pyet vajza, si te duken ty keta te dy ?
Me thene te drejten, ata nuk i njof, po ai ne mes atyre me siguri qe eshte Aleksander Gjoka, ja kthen xhaja.

Taksisti dhe Italiani
Nje dite nje taksi pret tek aeroporti per ndonje mergimtar qe do te shkoj ne shtepi. Vjen nje italian dhe hipen ne taksi. Rruges per ne shtepi italiani shikon nje shkolle te madhe dhe e pyet taksistin: per sa kohe e ndertoni ju kete shkolle? Taksisti ia kthen per 6 muaj. Italiani te ne kete e perfundojm per 2 muaj. Italiani shef nje spital te madh dhe pyet prap: per sa kohe e beni ndertimin e ketij spitalit? Taksisti ia kthen: per 1 vit. Italiani: kurse te ne e perfundojm per 7 muaj. Kur shikon nje ndertese shume shume te madhe dhe italiani pyet: po kjo per sa kohe ka mbaruar? Taksisti ia kthen: se kam iden mbreme nuk ishte ketu.

Marinaret dhe policet
Dihet qe policet mbahen per gafat e tyre me buje.
Mire po u cuan marinaret edhe thane : Ne do bejme gafen me te madhe ne histori qe ti kalojme policet.
Edhe ndertuan nje ure ne mes te shkretetires.
Dhe filluan te mburreshin : Ne kemi bere gafen me te madhe ne histori, ja kaluam policeve.
Mire po njerzit nuk ishin dakord : Ore marinar juve mire qe bete uren ne mes te shkretetires, po kane vajt policat edhe gjuajne per peshk atje.

Bjondina dhe zeshkanja ne makine
Ishin 2 vajza 1 bjonde dhe 1 zeshkane te dyja kishin hipur ne nje makine.
Zeshkanja po i jepte makines kur papritur ndalon.
E pyet bjondina: Pse e ndale?
Zeshkanja: U harxhua benzina.
Bjondina: Sa e mencur qe je ti, po te kisha qene un ne vendin tend nuk do te isha ndalur fare.

Amerikani, Gjermani dhe Shqiptari
Amerikani,Gjermani dhe Shqiptari ishin ne burg, nje dite polici i thote po ju plotesoj nga nje deshire te treve.
Amerikani thote: po du me dal prej burgu.
Gjermai thote: po du me dal prej burgu.
Shqiptari thote: kthemi keta dy ne burg.

Fitorja e llotarise
Nje person fitoi 1 milion euro ne llotari. Kur ja tregoi gruas, asaj nga tronditja i bie te fiket dhe vdes.
Shokeve te personit u erdhi keq per gruan e tij dhe i kerkuan shpjegime.
Personi midis te tjerash u tha kur te vine te mirat hapu deren.

Katundari ne autobus
Nje dite nje katundar donte te shkonte me autobus tek motra.Kur hipi ne autobus pa nje tabele qe kishte te shkruar “te dashur qytetare mos pini duhan”.Ai ndezi nje cigare dhe erdhi biletashitesi dhe i tha
pse pin cingare a nuk e sheh tabelen se cfare ka te shkruar?Kurse ai ja kthen une nuk jam qytetar por katundar.

Gomari dhe Qorri
Qorri po ecte i lumtur ne rruge sepse i kishte humbur gomari. Nje djale qe kalon aty u habit dhe e pyet:
– Me fal je i lumtur qe te ka humbur gomari?
– Jo jam i lumtur qe nuk isha siper mbi te ose do te kisha humbur edhe une.

Lepuri ne lokal
Na ishte nje here nje Lepur qe nuk ishte shume i forte. Dhe nje dite shkon ne lokalin e kafsheve dhe futet brenda dhe thote kush eshte i forte te dali pak jashte , del dhelpra.E kap lepuri bam , bam , bam futet prape brenda dhe thote ka ndonje te forte tjeter del ujku thote ujku : ue kur u be dhe lepuri e kap lepuri perseri Bam , bam , bam futet brenda dhe thote : kamarjeres me jep 2 birra nje per mua dhe nje per shokun tim luanin qe eshte perjashta.

Bjondina dhe zeshkanja ne makine
Ishin 2 vajza 1 bjonde dhe 1 zeshkane te dyja kishin hipur ne nje makine.
Zeshkanja po i jepte makines kur papritur ndalon.
E pyet bjondina: Pse e ndale?
Zeshkanja: U harxhua benzina.
Bjondina: Sa e mencur qe je ti, po te kisha qene un ne vendin tend nuk do te isha ndalur fare.

Pedagogu dhe studentja
Nje pedagog ne universitet po u komunukonte studenteve rezultatet e provimit,ku njera nga studentet nuk kishte marre note kaluese. Sapo degjoi rezultatin, studentja iu drejtua ashper dhe shume e indinjuar: E di une pse ben keshtu ti,se ke qellime te tjera,po mua te me vish anes. Profesori,pa e prishur gjakun i pergjigjet ne moment: Dakord jam me ty, po ki nje gje parasysh: po erdha dy tre here anes,e gjej kollaj “mesin”.

Pleshti dhe elefanti
Pleshti dhe elefanti shkuan ne plazh. Sapo arriten pleshti u fut menjehere ne det. Elefanti filloi te therriste pleshtin te dilte shpejt nga uji. Kur pleshti doli, e pyeti:
-cfare ndodhi mo elefant?
elefanti i lehtesuar i thote:
-oh,ska gje jo.mendova se mos kishe veshur rrob e banjot e mia…

Tradhetite e grave
Tre shoke bisedonin rreth grave te tyre se si ja benin qe grate te tregonin qe i kishin tradhetuar.
I pari : Une per vete e marr gruan i fus nje te rrafme edhe ajo mi tregon vet.
Shume gabim i thote i dyti nuk i vehet dore gruas.
Une per vete ulem me gruan marr nje shishe vere, e mbush per vete ja mbush edhe asaj, ajo dehet edhe mi tregon vet.
Jo shume gabim i thote i treti, nuk i jepet alkool gruas.
Une shkoj ne shtepi edhe dal ne ballkon, edhe therras komshien qe banon lart nesh.
Ku je mi k… i them.
Komshia : po ti shif ate k…. tende qe shkon me kete edhe me ate.

Greku dhe Shqiptari
Nje emigrant Shqiptar punonte bashke me nje Grek, nje dite greku (pronari) e fton ne shtepin e tij Shqiptarin.
Shkon Shqiptari ne shtepine e grekut, ai e qeras me nje birre.
Shqiptari e pyet: Shume e mire kjo birra ku prodhohet ?
Greku : Ne mes te pyllit.
Iken Shqiptari edhe e fton Grekun ne shtepin e tij, vjen ai edhe Shqiptari e qeras me nje cigare puro.
Greku : Shume e mire kjo puro ku prodhohet ?
Shqiptari : Dy gishta poshte fabrikes se birres !

Katundari ne Qendren tregtare
Ishte njeheer nje katundar dhe kishte ardhur qe te rrinte disa dite ne qytet. Ai u vendos ne nje shtepi me qira. Komshinjte gjithnje i thoshin katundar, katundar ..Nje dite ai ja ktheu me inat: -Katundar , katundar por kur shkoj ne qender tregtare dyert me hapen vete.

Djali te doktori
Shkon djali tek doktori sepse kishte disa shqetësime shëndetësore. Doktori pasi e vizitoi e këshilloi:
-Doktori: Duhet te praktikohesh me sporte te kesh një shëndet me te mire.
-Djali: Po unë luaj futboll, basketboll ,tenis çdo Dite.
-Doktori: Sa ore ne dite luani?
-Djali: Derisa ti mbaroje bateria telefonit.

Polici dhe shoferi
Ndalon polici nje makine dhe i kerkon letrat e makines. Pasi i shikon vendos ti vere gjobe. Ou ,po pse?-pyet i habitur shoferi. E di une,i thote polici shoferit. Shoferi i merzitur i thote,hajt te ndodhte si i ndodhe gjelit tim,edhe iken. Polici,i habitur, mendon se cfare desh me i thene shoferi dhe i vihet pas per ta marre vesh. E arrin shoferin dhe e pyet,cfare deshe me thane me ate punen e gjelit?Shoferi i frikesuar ,ithote asgje. Por polici kembengul dhe per ta bindur shoferin,i thote se do tia fale gjoben. Mire i thote shoferi por duhet te mos merzitesh. Jo,vetem ma trego. Dhe fillon shoferi-me kishte mbetur vetem nje pule e thashe ti shtoj.Keshtu i vura 10 veze pules dhe celen 9 zogj femra e nje mashkull.U rriten zogjte dhe pula nene donte te bente veze,por per kete duhej nje gjel dhe keshtu filloi bente veze.Kaq,mbaroi shoferi.Aah, kaq ishte-tha polici,kot qe te paskam ndalur.

Prifti dhe Polici
Nje polic rrugor,i zoti ne profesion,kishte fituar fame per gjobat e pafundme.E megjithate,njerit me motorr s’kishte mundur qe s’kishte mundur ti gjente ndonje gabim.I lodhur ,i afrohet nje dite dhe i thote:
-Si ka mundesi qe s’te vura gjobe tere keto vjet,more burre i dheut?
Prifti:
-I dashur polic,une jam njeri i zotit.Une kam Jezusin perpara e Zotin prapa….
Polici:
-Ndal,ku shkon? 3 veta ne nje motorr.

Bjondinat ne taksi
Kane qene dy bjondina edhe ato kane hy ne taksi ,taksisti iu tha:Ku po shkojme?
-Bjondinat thane pse edhe ti do vish?

Puthja
Na ishin njehere nje cift e benin pllaq e plluq ne krevat. Nusja i thote burrit te hiqte syzet se e corri mire po paspak nusja shfaq pendim e i thote: veri syzet shpirt im.
Burri thote: Ku e ke hallin?
Nusja troc: Po puth carcafin more burre.

Bjondina te mjeku
Shkon bjondina te mjeku. I kishte të dy veshët e skuqur.
-Doktor, e kam djegur veshin? -ankohet bjondina.
-Si ndodhi kjo!? -pyet i habitur mjeku.
-Po isha duke hekurosur, kur telefonoi i dashuri im. Në vend të telefonit e vendosa hekurin e skuqur në veshë !!! fillon të sqaroj bjondina.
-Po mirë, e veshin tjetër si e dogjët!? – sërish pyet i habitur mjeku.
-Po telefonoi sërish ai budalla.. -vazhdon të ankohet bjondina.

Gruaja qe donte te ngelte shtatezane
Nje grua shkon te doktori dhe e pyeti a keni sperme artificiale ? Doktori i thot -sa na mbaruan hajde neser ne oren 2:00. ajo i tha mire do vi te nesermen. ajo u nis ne oren 1:30 ajo i ra deres dhe ne ate rast doktoret po pergatisnin sperme ajo i thot a ka sperme artificiale doktori i thot nuk ka. Per momentin ka vetem me kriko.

Polici dhe gomari
Nje polic dhe nje gomar po shetisnin ne park. Aty kaloi nje burre dhe i tha:o shok ku po shkon me kete gomar?? Polici i thote :ja po dal shetitje. Burri i thote nuk e kam me ty more.

Dashuria
Nje vajze e vogel qe po luante tek oborri i pallatit pyet te jemen qe ishte ne ballkon:- Mami o Mami a ngelin me barre gocat e vogla- E ema i pergjigjet nga ballkoni:- Jo te keqen mami. Vajza kthehet nga shoket e saj dhe u thote:- Hajdeni cuna te vazhdojme lojen.

Prezervativi
Genci shkon ne farmaci dhe i kerkon farmacistit nje prezevativ te zi. Ky i thote se nuk kishte te zi. Te nesermen perseritet e njejta pyetje dhe pergjigja ishte negative Mbas tre ditesh farmacisti u be kurioz dhe e pyeti se pse e donte pikerisht te zi. Genci i hapet dhe thote se deshiron te ngushelloje dashnoren e tij, te ciles i ka vdekur burri.
Atehere farmacisti ja kthen:
– Po ti o burre, merr nje te bardhe dhe vere ne gjysem shtize.

A e pyet buri, gruan
Nje here mbreti i mblodhi te gjithe obortaret dhe u tha:Te gjithe ata qe pyesin grate te vendosen nga krahu i djathte dhe te gjithe ata qe nuk i pyesin grate te vendosen nga krahu i majte . Kush genjen do te ndeshkohet.Kur vjen mbreti shikon se nga krahu qe i pyesin grate ishin vendosur te gjithe dhe nga krahu tjeter ishte vetem nje bure.Mbretit i beri pershtypje dhe e pyeti: vetem ti je vendosur nga krahu qe nuk pyesin grate si eshte puna: Mua me tha gruaja mos ben sic bejne te tjeret.

Shqiptari Amerike per here te pare
Shkon nje shqipetar nga fshati ne Amerike dhe ndersa po ecte rrugeve e kapi barku, skishte ku ta bente, ulet fshehur mbrapa nje lulishte. E kap nje polic dhe i ve gjobe.
Kur kthehet ne Shqiperi e pyesin bashkfshataret:si dole,si ishte amerika amerikanet?-lere ia kthen ky shume te kulturuar le qe te linin ta beje ne lulishte po te jepnin dhe leter per ta fshire.

Korrupsioni ne Shqiperi
Nje shqipetar vdes e shkon ne parajs. Atje takon nje person tjeter qe po i rrefente rrugen drejt zotit,gjate rruges shqipetari shikon disa ora dhe pyet udhe rrefyesin.
-po keto ora cfare jane?
-orat tregojne korrupsionin e cdo shtetit
gjate rruges ai shikon oren e amerikes qe luante pak shikon oren e italis qe luante pak me shume por nuk gjeti oren e shqiperis
pyet udherrefyesin
ej po ora e shqiperis ku eshte?
-e ka zoti se e mban per freskuese

Bjondet
Bisedojnë dy bionde në park:
“A i sheh ata dy burra: Ai në të majtë është burri im ndërsa ai tjetri dashnori im.”
“Çudi, ndërsa për mu është e kundërta!”

Plaku dhe prostituta
Ishte njehere nje plak qe i kishte vajtur mendja per sex.Gjen nje prostitut edhe e pyet per cmimin.Prostituta e cuditur i thote 100lek hyrja e 100lek dalja xhaxha.Behet tha xhaxhai e shkojne ne hotel te dy.zhvishet xhaxhai edhe futet te destinacioni edhe rri 15min 30 min derisa i thot prostituta Xhaxha cke kshu???????????
Edhe xhaxhai qe ja pret:Epo 100lek ka xhaxhai

Gruaja dhe tre dashnoret
Ishte nje here nje grua dhe kishte nje bure,po ai shkonte ne pune cdo dite. Nje dite ai iken vjen dashnori i gruas dhe pas 5 minutash vjen vjen babai i gruas i cili kishte sjelle ca these me patate. Pastaj iken dhe babai dhe troket buri dhe i dashuri nxjer patatet e fshihet ne thesi me patate. Pasi flet buri me gruan e pyet po keto these kush i solli? Babai i pergjigjet gruaja i shikon buri dhe per ta mare vesh se cfare jane e godet thesin me shqelme 3-4 here fort dhe degjon nje ze o budalla thes me patate jam se mer vesh.

Bjonde apo brune?
Na ishte nje here nje vajze qe donte nje televizor per burrin se i ishte prishur dhe na shkon njehere ne nje dyqan dhe i thote shitesit > me jepni ate televizorin atje sa kushton i thote vajza .
Degjoni i thote shitesi. Ne nuk i sherbejme bjondeve.
E fyer vajza iken nga dyqani dhe i lyen floket ne parukeri.
Edhe shkon ne dyqan dhe i thote shitesit me jepni ate televizorin atje dhe shitesi i thote , ne nuk ju sherbejme bjondeve .
Vajza i thote po une jam brune e jo bjonde !
Shitesi i tha ju jeni brune fallco sepse eshte hera e dyte qe vini ketu dhe me thoni me jepni ate televizor dhe me drejtoni ate mikrovalen atje.

Shefi dhe polici
Shefit te policise i ishte djegur llamba ne zyren e tij ,i drejtohet 1 polici nderroma kete llambe ,para se ai te hipi ne tavoline shefi i vendos gazete ,kurse polici i thote ska problem se arrij dhe pa gazete.

Vajza me minifund
Ne nje stacion autobuzi kombinat-kinostudio ne tirane ne kulmin e trafikut, ku njerezit nxitonin te kapnin orarin e punes e ne zhdo stacion kishte shume njerez ndodhin incidente te gjitha llojeve,midis tyre ne nje stacion protoganiste e nje incidenti behet nje bukuroshe me mini fund edhe ajo si gjithe te tjeret mundohej te hypte e para per te kapur orarin per ne zyre,por kesaj radhe ishte minifundi i saj qe po degjeneronte situaten,sepse minifundi i saj ishte aq i ngushte saqe shkallet e autobuzit ishin te veshtira per te hypur ne te,njerezit cirreshin duke share ne drejtim te saj,por ajo duke kapur situaten menjehere vepron duke ulur pak zinxhirin e fundit qe kishte veshur,por prape ishte e pa mundur te ngjiste shkallet,pasagjeret po irritoheshin akoma me shume,ajo pasi e uli zinxhirin pak e nga pak disa here dhe po e njejtia gje, nje pasagjer qe ishte mbrapa saj humbi durimin e kapi prej beli e fale trupit elegant qe kishte vajza e ngriti ne krah duke e futur brenda ne autobuz,vajza e inatosur nga ky xhest i ketij te panjohuri,i drejtohet me fjalet me ofenduse rrugac,maskara,plehre ke kap ashtu motren tende,ai me qetesine me te madhe i pergjigjet ju zonjush me zberthyhet zinxhirin e pantallonave une nuk ju thash asgje,kurse ju per kaq gje bete namin.Atehere ajo e kuptoi se nuk kishte zberthyer zinxhirin e fundit te saj,por zinxhirin e pantallonave te tij.

Gruaja dhe polici
Ishte nje here nje grua ne tren me burrin e saj . Gruas po i dhimbte barku dhe i duhej te shkonte ne banje por per fat te keq banjat ishin te zena dhe ajo i tha burrit se cfare te bente. Burri i zgjuar i
tha kur te futemi ne tynel beje qe nga dritarja se nuk te shikon njeri se eshte erresire . Dhe gruaja keshtu beri nxori prapanicen nga dritarja dhe vazhdoi ku aty nje polic i tha he bucko te ka zene treni.

Dashnori fatkeq
Ishte nje burre dhe kishte nje dashnore,por problemi ishte se e kishte larg nga vendi qe banonte dhe e takonte rralle.Nje dite e mer ne tel dashnorja dhe i thote!kam nje lajm te mire dhe nje te keq?cfare te them te paren i thote:ke te duash ti moj zemer i thote.I dashur do te vij te takoj,por jam me zakone!

Deputet ne Shqiperi
Fton njeri nje italian ne shtepine e tij.Shikon ky i huaji kete shqiptarin shume te varfer,i vjen keq dhe e fton edhe ky ne Itali nga keqardhja.Shikon ky shqiptari qe italiani kishte shtepi shume te bukur dhe e pyet:”Ku i more gjithe keta leke qe bëre kete shtepi kaq te bukur.” Dhe italiani i thote: “Kur isha deputet,paret e asaj ures atje tej, vodha ca dhe uren e bera me te ngushte.” Mbas shume kohesh e fton perseri shqiptari.Kur vjen italjani ne shqiperi habitet, se ai varfanjaku kishte tashti nje vile te bukur me nje baxhe perrallore.I habitur itajani e pyet:”Po ti ku i more kaq shume pare?” Dhe shqiptari i thote: “E shikon ate uren atje tej?” Italjani i pergjigjet:”Nuk shikoj gjë.” Dhe shqiptari ia shpjegon; “Epo s’ke si ta shohesh,se te gjithë paret e asaj ures i vodha une,kur u bera deputet”

I dashuri i shoqes
Njehere te shtunen 2 shoqe kishin dale per shooping.rrruges per shtepi njera i thot tjetres:kam zene nje te dashur shume te bukur i ka floket bjond dhe sy bojqiell.kjo tjetra i thot ua edhe dashnori im ashtu eshte.kaluan 2 dit dhe kjo shoqa shkoi tek shoqa tjeter qe kishte dashnorin si kjo dhe e gjen ne krevat me te dashurin e vet dhe i dashuri i thot:”hi une jam dashnori i shoqes tende”

Bjondina dhe zeshkanja
Kane qene bjondina dhe zeshkanja. Ato kishin mbetur ne nje ashensor. Zeshkanja filloi te bertiste ‘ndihme ndihme’!!. Zeshkanja i tha bjondines hajde therrasim ndihme te dyjat.
Fillon bjondina ‘Te dyjat.te dyjat’

Lezhjani
Nje lezhjan futet ne nje lokal ne tiran dhe thot kush eshte me i forti ktu me te madhe te gjith qetsi hemo ka na nje te fort ktu ouuuu mu ju po flas kush eshte me i fort nje qe u mante per trim nuk duroj me dhe qohet me ze te madh dhe ja pret un jam…lezhjani i thot hajde ma shtyj cik makinen se nuk po me ndez..

Greku dhe shqiptari
Ishte nje amerikan, nje polak dhe nje shqiptar. Te tre kta kishin vait me pushime ne greqi, dhe kishin vait te shpija te nji pasaniku grek. Keta po putheshin me grat te shpis, vin greku dhe bertet cfar bo benni me grun dhe kocat te mia mor maimuna. do paguni per kte, do me thui cfar pune benm ithot amerikanit dhe ai thot jam polic dhe greku i quan me pistolet mun k… po ti i thot polakut un jam ziarr fiksh thot polaku dhe greku ja djeg k…. po ti i thot shqiptarit un tiot ku shes lipirse, oooooooooooooo? thote greku

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress