Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Aktualitet » Bashkia Lezhe: Viktor Tushaj perballe Gjoke Jakut

Bashkia Lezhe: Viktor Tushaj perballe Gjoke Jakut

Bashkia Lezhe: Viktor Tushaj perballe Gjoke Jakut

Kryetari aktual i Bashkise se Lezhes, Z.Viktor Tushaj do te rikandidoje per here te dyte, por jo ne koalicion me PS por nen siglen e LSI+PD.

Viktor Tushaj u zgjodh ne zgjedhjet e 2007 me koalicionin LSI+PS, por kesaj here partia e tij duke pare qe bashkpunon qe nga zgjedhjet legjislative te 2009 me PD vendosi qe kesaj here te dale kundra zgjedhesve te kaluar.

Bashkia Lezhe: Viktor Tushaj perballe Gjoke Jakut

Perballe do kete deputetin dhe ish-kryebashkiakun e Lezhes per dy here rradhazi (2000- 2007) Z. Gjoke Jaku. Kandidati i PS u zgjodh deputet ne 2009, por kesaj here ai ka vendosur ta rimare serisht Bashkine.

Jaku dorezoj mandatin e deputetit per te kandiduar serish ne zgjedhjet lokale te 8 Majit si mundesi e mundshme per ti dhene fitoren Partise Socialiste. (Lezha.eu)

Mund te votoni Sondazhin tone!

[poll id=”7″]

4 Comments

 1. alfred says:

  votoni per gjok jakun si kryetra i bashkije
  viktor tusha mund te perdore kishen katolike per tu votura sepse ai ka qen bashkpuntor i ipezhgvit te lezhes perpara se te behej kryetar bashkije
  VOTONI GJOK JAKUN

 2. artan says:

  viktor tushaj je fituar votoni viktor tushaj per nje lezhe te mire

 3. Emiljano says:

  po si votohet mo

 4. Aron says:

  Emiljano nje here votohet, eshte i bllokuar nga kompjuteri sepse e ke hedh nje here voten.

Leave a Reply

© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress