Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Art & Kulture » Beselidhja e Lezhes: perkujtohet 566-vjetori

Beselidhja e Lezhes: perkujtohet 566-vjetori

Beselidhja e Lezhes: perkujtohet 566-vjetori

566-vjetori i Besëlidhjes së Lezhës është përkujtuar me aktivitete të shumta, duke risjellë në vëmendje edhe njëherë këtë datë të shënuar për kombin shqiptar.

Për kreun e Bashkisë, kjo ditë përkujton triumfin e shqiptarëve, ndërsa rikthen në vëmendje forcën e të qënit bashkë.

Beselidhja e Lezhes: perkujtohet 566-vjetori

Ndërsa, arkipeshkvi metropilit Shkodër Pult, Angelo Massafra ka bërë thirrje që kjo datë të shërbejë për bashkimin e atyre burrave dhe grave që kanë në dorë fatet e vendit.

Përkujtimi i kësaj data të veçantë i ka dhënë Lezhës një tjetër dimension duke e rikujtuar si vendin e bashkimit 566 vjet më parë. (Lezha.Eu)

Leave a Reply

© 2010 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress