Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Lifestyle

Maske per floket e thinjura me piper te zi

Maske per floket e thinjura me piper te zi

Maske me piper te zi per floket e thinjura Në vendet lindore në mënyrë tradicionale përdoret piperi i zi për parandalimin e shfaqjes së flokëve të thinjura. Maskë për flokë e për më tepër të mbuloni thinjat mund të realizohet dhe nga...
Caji i gjelber permirson kujtesen tek meshkujt

Caji i gjelber permirson kujtesen tek meshkujt

Caji i gjelber permirson kujtesen tek meshkujt Kjo pije plot me polifenole zgjeron enët e gjakut dhe përshpejton furnizimin e trurit me gjak. Falë përbërësve të tij, ky çaj zgjon vëmendjen dhe përmirëson kujtesën tek përfaqësuesit e gjinisë...
Google vendos logon per 100 Vjetorin e Pavaresise

Google vendos logon per 100 Vjetorin e Pavaresise

Google vendos logon per 100 Vjetorin e Pavaresise Motori më i madh i kërkimit në botë, Google, sapo ora shkoi 00:00 e data 28, ndryshoi logon e saj me një grafikë të veçantë dedikuar 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. Në qendër...
Dashuria ne internet

Dashuria ne internet

Dashuria ne internet Sot, me shtimin e rrjeteve sociale, nuk është më e nevojshme të regjistrohesh në një sajt të dhënash online. Dëshiron të kesh një lidhje? Mjafton një adresë dhe je pjesë e tregut. “Një burrë që nuk e kam takuar...
Kush nuk degjon, nuk komunikon mire

Kush nuk degjon, nuk komunikon mire

Kush nuk degjon, nuk komunikon mire Personat që janë mësuar të dëgjojnë pak, rezistojnë që të mos kuptohen nga të tjerët. E keqja është se ky problem mund të ndikojë në cilësinë e jetesës. Zbuloni rrugëzgjidhjet! Mund të duket paradoksale,...
Mendimet negative shkaktojne semundje shendetit tuaj

Mendimet negative shkaktojne semundje shendetit tuaj

Mendimet negative shkaktojne semundje shendetin tuaj E dini që kur mërziteni apo kur mendoni negativisht jeni duke i rritur problemet shëndetit tuaj, kjo sepse merzitja apo pezimi janë nxitëse të sëmundjeve. Trupi dhe mendja mund të shihen si...
Google zhvlereson faqet me permbajtje te paligjshme

Google zhvlereson faqet me permbajtje te paligjshme

Google zhvlereson faqet me permbajtje te paligjshme Google është duke ndryshuar rezultatet e kërkimit për të zvogëluar theksin në faqet e internetit të cilat promovojnë përmbajtje ilegale nga shkelësit e të drejtave të autorit. Me këtë...
Menyra e te dashuruarit sipas shqiptareve

Menyra e te dashuruarit sipas shqiptareve

Dashuria shqiptare dhe marredhenia ne cift Dashurojnë me pasion, po me kaq pasion vrasin në emër të dashurisë, robërojnë nën këtë emër, ndëshkojnë, falin, dhurojnë vazhdimësi. Ja cilët janë shqiptarët në raportet e dashurisë! Shoqëria...
Zbuloni tre sekretet e rinise

Zbuloni tre sekretet e rinise

Zbuloni tre sekretet e rinise Sekreti i të qëndruarit i bukur si brenda dhe jashtë për një kohë të gjatë mund ta ketë një zgjidhje duke zbatuar planin anti-aging, të paktën kështu pretendon biologu Pervin Bulak. Fjala anti-aging është një...
Sporti i notit, aktiviteti fizik me i mire

Sporti i notit, aktiviteti fizik me i mire

Sporti i notit, aktiviteti fizik me i mire Nëse do të mendonit për pak sport dhe fitness në këto ditë të nxehta zgjidhja është e garantuar. Sporti më i mirë do të ishte pa diskutim noti. Përveçse përbën një sport të sigurt në forcimin...
© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress