Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Sport Live » Champions League, ndeshje Milan – Barcelona live

Champion, ndeshje Milan - Barcelona Live

Champion, ndeshje Milan – Barcelona Live

Shiko ndeshjen Milan Vs Barcelona Live me koment shqip, supersfida e cerekfinaleve të Champions League, vendosi shorti i hedhur në mesditën e së premtes në Nion të Zvicrës.

Milan dhe Barcelona u perballen më parë edhe në fazën e grupeve, me italianët që barazuan 2-2 në “Camp Nou”, përpara se të humbnin me rezultatin 1-3 me katalanasit në fushën e tyre duke dale fitues ne ndeshjen Barcelona Milan Live.

Champions League, Shiko ndeshjen Milan – Barcelona Live

Barcelona e konsideron veten si skuadra me e forte ne Bote, por dhe Milan ne javet e fundit eshte konsideruar e suksesshme.

Shorti mund të konsiderohet me fat për tre ekipet e tjera të mëdha të përfshira në garë, të cilat nuk u përplasën me njëri-tjetrin, por me “surprizat” e mbërritura deri në tetëshe dhe qe i trembeshin Milanit dhe Barcelones.

KLIKO KETU DHE SHIKO NDESHJEN MILAN VS BARCELONA LIVE NE HD

Reali i Madridit do të diskutojë një biletë në katërshe me qipriotët e APOEL-it, Bayern do të sfidohet nga francezët e Marseille, ndërsa përballja tjetër është Chelsea-Benfica.

Shorti përcaktoi edhe rrugën e skuadrave drejt gjysmëfinaleve. Kështu, fituesja e Milan-Barcelona do të përballet me fituesen e Chelsea-Benfica. Kjo do të thotë se në gjysmëfinalen e dytë, është i mundur një çift potencial midis Real e Bayern.

Finalja e këtij edicioni do të zhvillohet në “Allianz Arena”, në Mynih, në datën 19 maj.

Sfidat çerekfinale
1. APOEL Nicosia-Real Madrid
2. Marseille-Bayern Munchen
3. Benfica-Chelsea
4. Milan-Barcelona

Shorti i gjysmëfinaleve
Fituesja 3-Fituesja 4
Fituesja 1-Fituesja 2

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress