Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Sport Live » Del Piero eshte historia e Juventusit

Del Piero eshte historia e Juventusit

Del Piero eshte historia e Juventusit

Mesfushori i dikurshëm i Juventusit, Pavel Nedved, e ka lëvduar kapitenin Alessandro Del Piero duke thënë se ai është figura kyçe në historinë e Bianconerëve.

“Është vështirë të gjesh fjalët për ta përshkruar Del Pieron. Ai ka luajtur për Juventusin rreth 20 vite, ai është historia e këtij klubi”.

Del Piero eshte historia e Juventusit

“Kur dikush në botë e thotë fjalën ‘Juventus’, ata kanë në mendjen fotografinë e Del Pieros. Mendoj se kjo i tregon të gjitha”.

“Ka qenë kënaqësi të luash krahas tij. Ai është një kampion i madh.

Gjithmonë është stërvitur shumë dhe me seriozitet të madh, ndryshe ai nuk do të arrinte kaq shumë, përkundër talentit të madh që ka.

Siç thash, ai është historia e Del Pieros te Juventusi”, citon uefa.com fjalët e Nedved. (Lezha.eu)

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress