Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Aktualitet » Demonstruesi Aleks Nika ne Turqi per kurim

Demonstruesi Aleks Nika ne Turqi per kurim

Demonstruesi Aleks Nika ne Turqi per kurim

Aleks Nika, 36-vjeçari nga Lezha, i cili është goditur me arme zjarri gjatë protestes së opozites më 21 janar është nsiur sot herët në mëngjes në Ankara të Turqise për t’u kuruar.

Lajmi i konfirmuar nga Drejtorit i Spitalit Ushtarak, Bedri Mihaj i cili tha se pacienti është nisur rreth orës 04:00 të mëngjesit dhe tashme ndodhet i shtruar në Repartin e reanimacionit ne spitalin e Ankarase.

Demonstruesi Aleks Nika ne Turqi per kurim

Situata e Aleksit, sipas mjekëve vijon të jetë në gjendje kritike, gjatë dy ditëve të fundit ka pasur edhe temperaturë, gjë që e ka rënduar më tepër situatën e tij shëndetësore.

Kureshtja në demonstratën e 21 Janarit, i ka kushtuar shumë shtrenjtë babait të dy vajzave, i cili prej një jave është në gjendje kome në Spitalin Ushtarak, sepse siç është mësuar nga familjarët e tij, Aleksi i është bashkuar në orën 15:30 protestës së opozitës vetëm për kureshtje, pas ngjarjeve që kishte parë në televizor. (Lezha.eu)

Leave a Reply

© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress