Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Aktualitet » Elisa Spiropali kryetarja e FRESSH-it

Elisa Spiropali kryetarja e FRESSH-it

Elisa Spiropali kryetarja e FRESSH-it

Elisa Spiropali u zgjodh ne mbremje kryetarja e te rinjve socialiste te FRESSH-it a Spiropali, pas një gare disa javore në te gjithe Shqiperine me 5 konkurentët e tjerë.

Elisa Spiropali eshte rizgjedhur kryetare e Fresshit per te rinjte eurosocialiste te Shqiperise per te drejtuar rinine shqiptare ne fitoren e Partise Socialiste ne 2013.

Elisa Spiropali kryetarja e FRESSH-it

Socialistet kanë rikonfirmuar dhe për një mandat të dytë Erisa Spiropalin, si drejtuese e FRESSH. Ndonëse se me një fitore të ngushtë përballë një tjetër garueseje për këtë post, Maria Myridinas, Spiropali i ka rrëmbyer fitoren koleges së saj më të re, duke u rizgjedhur sërish në krye të FRESSH.

Joleza Koka, Juxhin Çela, Elis Hoxha, Maria Myridinas, Artur Micko dhe Elisa Spiropali ishin 6 garuesit, të cilët përballën mes tyre platformat për kryesimin e të rinjve socialistë në turin njëmujor në 36 rrethe të vendit.

Për shumë prej kandidatëve, për kreun e FRESSH problemi kryesor në drejtimin e forumit gjatë këtyre viteve ka qenë mungesa e organizmit, e aktiviteteve dhe deri tek përçarja brenda anëtarëve. (Lezha.eu)

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress