Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Elvis Pupa, filmi Legjenda e fundit

Elvis Pupa, filmi Legjenda e fundit

Elvis Pupa, filmi Legjenda e fundit

Elvis Pupa, aktori që u bë i famshëm për publikun shqiptar me personazhet e tij në ‘Portokalli’, foli rreth filmit të tij të parë dhe për jetën e tij të re në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

32-vjeçari theksoi se zgjodhi Avdiun si personazhin e filmit Legjenda e fundit pas një sondazhi të bërë në Facebook me fansat e tij.

Elvis Pupa, filmi Legjenda e fundit

“Unë kam bërë një sondazh në Facebook për personazhet e mi. Pyeta se kë doni të jetë pjesë e këtij produksioni dhe shumica zgjodhi Avdiun”, u shpreh Pupa në emisionin ‘Pasdite në Top Channel’.

“Nuk është e vërtetë që jam frymëzuar tek filmi “Borat” për filmin tim. “Borat” merret me sistemin dhe ironizon stilin e jetesës, ndërsa filmi im është një historia e një emigranti që përballet me një realitet ku mundohet të përshtatet”, shpjegon aktori.

Më tej, Pupa foli për kastin e filmit të tij të parë: “Personazhet e filmit nuk janë aktorë profesionistë, por të instruktuar. Njerëzit atje janë të çiltër. Edhe pse nuk mund të interpretojnë personazhe të caktuara, veten e tyre e luajnë mirë në film.”

Duke folur rreth jetës së tij private, Elvis Pupa ne filmin Legjenda e fundit zbuloi se ka ndërmend që të jetojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN LEGJENDA E FUNDIT ELVIS PUPA ONLINE

“Jetoj në Michigan dhe në Amerikë do të rris familjen time. Atje si çdo emigrant nuk e ndjen dallimin racial apo diskriminimin. Jam munduar të ambjentohem pa lënë pas dore profesionin. Elvis Pupa, filmi Legjenda e fundit, në Amerikë mund t’i bësh të gjitha po e ndave mirë kohën. Ishte e vështirë, por atje mund të punosh i qetë, pa stres. Bashkëshortja ime Belina është një mbështetje shumë e mirë për mua sepse më jep qetësi në aspektin familjar dhe jo vetëm. Më ka ndihmuar shumë edhe me njohjet për filmin, kontratat etj.”, theksoi Pupa.

4 Comments

  1. albert says:

    por si ka mundesi qe nuk ka asnje sito shqipetar qe te shkarkosh filmin legjenda e fundit dhe ne kinema ka dal jo se ska dal nese ka ndonje sito ku mund ta shkarkoj a mund te me degoni nje ,esazh flm per mirkuptimin klm.

  2. Albin says:

    A ka ndnje link per te shikuar filmin plss pergjgjuni

  3. Linket i keni ne fund te artikullit si per ta shikuar direkt nga Webi po ashtu dhe per ta shkarkuar. flm

  4. Tina says:

    You know when the boy goes inside the limo and put music on what is that music called???????????

Leave a Reply

© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress