Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » ShowBiz » Eurosong: Juliana Pasha ne finale “Nuk mundem pa ty”

Eurosong: Juliana Pasha ne finale "Nuk mundem pa ty"

Eurosong: Juliana Pasha ne finale "Nuk mundem pa ty"

Shqipëria eshte kualifikuar per ne finale me Juliana Pashen ne kete Eurovision. Kenga “nuk mundem pa ty” ka arritur te kualifikohet ne 10 finalistet e ketij edicioni, duke shkuar ne finalen e madhe te 29 Majit.

Dhjete finalistet e pare plotesohen me Bosnje-Hercegovinen, Moldavine, Rusine, Greqine, Portugaline, Bjellorusine, Serbine, Belgjiken dhe Islanden.

Eurosong: Juliana Pasha ne finale “Nuk mundem pa ty”

Kenga e saj ishte shkruar nga Ardit Gjebrea dhe Pirro Çako. Gjeblea eshte parë një prej zërave më të njohur dhe ë dashur nga publiku brenda dhe jashtë vendit.

Ai është gjithashtu një kompozitor i njohur shumë mirë, mikpritës dhe prezantues televiziv. Pirro Çako është një artist shqiptar i lindur në Tiranë, tenori dhe soprano respektivisht. Ai njihet si një kompozitor dhe këngëtar. (© Lezha.eu)

Leave a Reply

© 2010 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress