Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi dokumentar Diktatori Enver Hoxha

Filmi dokumentar Diktatori Enver Hoxha

Filmi dokumentar Diktatori Enver Hoxha

Shiko filmi dokumentar shqiptar Diktatori te Enver Hoxhes online falas ne internet. Pas suksesit të librit “Enver Hoxha” të gazetarit Blendi Fevziu, i cili ka njohur rekor shitjesh në 20 vitet e fundit prezantohet në kinema “Milenium” në kryeqytet filmi “Diktatori” i këtij autori.

Ky film sjell për herë të parë fakte dhe imazhe të ish-diktatorit komunist.

Shiko filmin dokumentar Diktatori Enver Hoxha online

Në këtë film dokumentar “Diktatori Enver Hoxha” te shfaqen për herë të pamje të ish-diktatorit komunist Enver Hoxha, të bazuara në dritën e fakteve, dëshmive dhe dokumenteve për diktatorin Hoxha, i cili për 41 vjet e ktheu Shqipërinë në një vend jo thjesht komunist diktatorial, por ekskluzivisht në funksion të vetvetes.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN DOKUMENTAR DIKTATORI ENVER HOXHA ONLINE FALAS

Këtë dokumentar kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar si hapin e parë të njohjes së barbarive të regjimit të asaj kohe, ndërsa sipas tij dokumentari e paraqet Enver Hoxhën si diktatorin më të madh të të gjitha kohërave. Ai tha se konsumimi i energjisë me të shkuarën është jo produktiv, ndërsa njohja e të shkuarës është e domosdoshme për të parë qartë të ardhmen që meritojmë.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress