Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi shqiptar Balonat

Filmi Shqiptar Balonat

Filmi Shqiptar Balonat

Shiko filmin shqiptar Balonat online falas ne internet. Balonat nje film shqiptar ku tregon luften antifashiste qe zgjon edhe femijet online.

Balonat eshte nje film shqiptar, ku me ndihmën e mësuesit të tyre ata mendojnë të shkruajnë në balona parrulla që t’i shohë i gjithë populli dhe fashistët të mos kenë mundësi t’i fshijnë. Fashistët arrijnë t’i zbulojnë dhe plagosin njërin prej fëmijëve por balonat me parrulla anitfashiste vazhdojnë të ngrihen lart.

Shiko filmin shqiptar Balonat online falas

Balonat, film i prodhimit shqiptar, Viti 1979, Skenari: Muharrem Skënderi, Halil Kamberi. Regjia: Ismail Zhabjaku. Aktore: Perika Gjezi, Nderk Prela, Vladimir Muzha, etj. Producent: Shqipëria e re. Muzika: Avni Mula. Burimi: Aqfsh.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN SHQIPTAR BALONAT ONLINE

Ju urojme shikim te kendshem me filmin shqiptar Balonat. Faleminderit per viziten.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress