Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi shqiptar Cifti i lumtur

Cifti i lumtur

Cifti i lumtur

Shiko filmin shqiptar Cifti i lumtur online falas ne internet. Cifti i lumtur film komedi per jeten e viteve ‘70.

Cifti i lumtur eshte nje film shqiptar ku dy të rinj që vijnë nga besime të ndryshme fetare vendosin të martohen me njëri tjetrin dhe ua bëjnë të njohur dashurinë prindërve të tyre. Në takimin midis dy baballarëve i ati i djalit i rrethuar nga gruaja dhe halla krijon gjithfarë situatash komike pasi nuk e fsheh dot se nuk e do vajzën që vjen nga “një fe tjetër”. Por më në fund dorëzohet.

Shiko filmin shqiptar Cifti i lumtur online falas

Cifti i lumtur film i produksionit shqiptar realizuar ne Vitin 1975. Skenari: Kiço Blushi, Piro Milkani. Regjia: Piro Milkani. Aktore: Bep Shiroka (fanatiku), Nikolin Xhoja (përparimtari), Tinka Kurti (nëna), Niko Kanxheri (dhëndëri), etj. Producent: Shqipëria e re. Muzika: Agim Krajka. Burimi: Aqfsh.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN SHQIPTAR CIFTI I LUMTUR ONLINE

Ju urojme shikim te kendshem me filma shqiptar si Cifti i lumtur falas. Faleminderit per viziten.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress