Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi shqiptar Dimri i fundit

Dimri i Fundit

Dimri i Fundit

Shiko filmin shqiptar Dimri i Fundit online falas ne internet. Dimri i fundit film shqiptar ku gjermanet vijne mes bores dhe dimrit.

Dimri i Fundit eshte nje film shqiptar ku në fshat mbeten vetëm gratë të cilat luftojnë deri sa partizanët e plagosur të strehuar në fshat të tërhiqen më thellë dhe bora të mbulojë gjurmët. Ballë për ballë me gjermanët dhe nën kontrollin e tyre gratë e fshatit të udhëhequra nga nënë Shano dhe nënë Mara nisen në grumbull për të bërë dru por në të vërtetë arrijnë me bukë dhe ushqime të partizanët.

Shiko filmin shqiptar Dimri i Fundit online falas

Dimri i Fundit eshte nje film shqiptar i prodhuar ne Viti, 1976. Skenari: Nexhati Tafa. Regjia: Ibrahim Muço, Kristaq Mitro. Aktore: Liza Laska (Mara), Margarita Xhepa (Shano), Rajmonda Bulku (Pranvera), etj. Producent: Shqipëria e re. Muzika: Aleksandër Lalo.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN SHQIPTAR DIMRI I FUNDIT ONLINE

Ju urojme shikim te kendshem me filmin shqiptar Dimri i fundit falas. Faleminderit per viziten.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress