Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi shqiptar I dashur armik

I dashur armik

I dashur armik

Shiko filmin shqiptar I dashur Armik online falas ne internet. Ngjarja zhvillohet në një famijë të Shqipërisë së mesme gjatë Luftës II Botërore dhe përcillet mesazhi i tolerancës.

Pas kapitullimit të Italisë tregtari Harun fsheh në shtëpinë e tij një ushtar italian ndërkohë që aty ndodhet i fshehur edhe një partizan i plagosur.

Shiko filmin shqiptar I dashur armik online falas

I dashur Armik eshte filmi shqiptar. Tregëtari përpiqet të përfitojë nga kushtet e luftës. Rrethanat e shpien të ndihmojë edhe një ballist e një çifut dhe bashkëpunon në tregëti me një oficer gjerman. Pas luftës tregëtarit i hedhin prangat si bashkëpunëtor me armikun.

Producent: Arben Tasellari, Viti 2004, Skenari: Dh. Xhuvani Gj. Xhuvani, Regjia: Gjergj Xhuvani.

Aktore: Ndriçim Xhepa Peter Lhomeyer Luiza Xhuvani Nina Petri Margarita Xhepa Birçe Hasko Rinaldo Rocco Marko Bitraku Agim Qirjaqi Helidon Fino Lefter Simoni Anila Varfi Niko Kanxheri.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN SHQIPTAR I DASHUR ARMIK ONLINE

Ju urojme shikim te kendshem me filma shqiptar online si I dashur armik. Faleminderit per viziten.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress