Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi shqiptar Liri a vdekje

Liri a vdekje

Liri a vdekje

Shiko filmin shqiptar Liri a vdekje online falas ne internet. Komitet te udhëhequr nga Çerçiz Topulli Mihal Grameno dhe Hajredin Tremishti kthehen në fshat te njerëzit e tyre para se të ekzekutojnë bimbashin turk të Gjirokastrës.

Liri a vdekje eshte nje film shqiptar ku pas kësaj ushtria osmane ndërmerr një fushatë kundër Mashkullorës krahinë e cila kthehet në një lapidar të rezistencës Shqiptare për pavarësi. Vritet barbarisht edhe mësues Hyseni që u mëson fëmijëve fshehurazi gjuhën shqipe.

Shiko filmin shqiptar Liri a vdekje online falas

Liri a vdekje eshte nje film shqiptar prodhuar ne Vitin 1979. Skenari: Vath Koreshi. Regjia: Ibrahim Muço, Kristaq Mitro.
Aktore: Timo Flloko, Gjergj Lala, Nikolla Llambro, etj. Producent: Shqipëria e re. Muzika: Kujtim Laro. Burimi: Aqfsh.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN SHQIPTAR LIRI A VDEKJE ONLINE

Ju urojme shikim te kendshem me filmin shqiptar Liri a vdekje. Faleminderit per viziten.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress