Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi shqiptar Maya

Filmi shqiptar Maya

Filmi shqiptar Maya

Shiko filmin shqiptar Maya 2011 online falas ne internet. Filmi shqiptar Maya me aktore shqiptar eshte konsideruar si nje nga filmat shqiptar me te bukur te vitit.

Filmi shqiptar “Maya” i regjisorit Pluton Vasi është nderuar me cmimin e Festivalit në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit “Swansea Bay Film Festival”, që zhvillohet në Mbretërinë e Bashkuar.

Shiko filmin shqiptar Maya online falas

Maya eshte nje film shqiptar realizuar ne Shqiperi ne vitin 2011. Ky është një nga dy cmimet e mëdha që ky festival u rezervon atyre që konsiderohen si prodhimet më të mira. Për regjisorin Vasi celësi i suksesit është bashkëpunimi i ngushtë i trupës së realizimit.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN SHQIPTAR MAYA ONLINE FALAS

Në role kryesore: Rovena Lule Kuka, Gent Kame dhe Muzafer Ziflaj. Skenari Luljeta Lleshanaku, Muzika Hajg Zaharian, producente Vjollca Dedei.

E në fakt, shpërblimi është cmimi i madh në këtë festival, që konsiderohet si më i madhi në Britani për nga numri i filmave që shfaqen.

Ishin 90 filmat pjesëmarrës nga e gjithë bota. Përpos “Maya”, prodhim tërësisht shqiptar, fituesit e kategorive të tjera ishin prodhime britanike, 3 të Commonwealthit, 4 amerikanë dhe bashkëpunime me Britaninë.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress