Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi shqiptar Mimoza llastica

Mimoza llastica

Mimoza llastica

Shiko filmin shqiptar Mimoza llastica online falas ne internet. Në qendër te filmit është Mimoza një vajzë e vogël kryeneçe dhe e perkëdhelur që jeton në mes të një kujdesi të tepruar.

Mimoza llastica eshte nje film shqiptar ku Mimoza ka gjyshen e vet në dispozicion dhe i dëbon vazhdimisht nga shtëpia shoqet dhe shokët e saj u prish atyre të gjithë lodrat deri sa mbetet e vetme dhe e penduar vetëm me kukullën.

Shiko filmin shqiptar Mimoza llastica online falas

Mimoza llastica eshte film shqiptar prodhuar ne Vitin 1973. Skenari: Nasho Jorgaqi. Regjia: Xhanfize Keko. Aktore: Zhaklina Dhimojani (Mimoza), Violeta Manushi (gjyshja), etj. Producent: Shqipëria e re. Muzika: Robert Radoja A. Lalo. Burimi: Aqfsh.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN SHQIPTAR MIMOZA LLASTICA ONLINE

Ju urojme shikim te kendshem me filma shqiptar si Mimoza llastica. Faleminderit per viziten.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress