Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi shqiptar Perralle nga e kaluara

Perralle nga e kaluara

Perralle nga e kaluara

Shiko filmin shqiptar Perralle nga e kaluara online falas ne internet. Shiko filmin shqip Perralle nga e kaluara live. Shiko falas filmin shqiptar Perralle nga e kaluara.

Përrallë nga e kaluara është një film shqiptar i prodhuar në Shqipëri në vitin 1987. Skenari i këtij filmi është i bazuar në Novelen me të njejtin titull të Andon Zako Çajupit. Regjia: Dhimitër Anagnosti, Skenari: Dhimitër Anagnosti, Producent: Shqipëria e re, Muzika: Limoz Disdari.

Shiko filmin shqiptar Perralle nga e kaluara online

Aktorët dhe rolet e tyre në këtë film janë: Elvira Diamanti Xhevdet Ferri Mimika Luca Mira Minga Zef Mosi Robert Ndrenika Hajrie Rondo Admir Sorra Variacion i komedisë “14 vjeç dhëndërr “ të A. Z. Çajupit. Në këtë komedi autori tregon historinë e martesës së Gjinos 14 vjeçar me Marigonë 20 vjeçare. Marigoja hakmerret me të gjithë ata që sajuan këtë martesë të pazakontë dhe më në fund fiton.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN SHQIPTAR PERRALLE NGA E KALUARA ONLINE FALAS

Ju urojme shikim te kendshem me filmin shqiptar Perralle nga e kaluara pa pagese. Faleminderit per viziten.

Leave a Reply

© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress