Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi shqiptar Perse bie kjo daulle

Perse bie kjo daulle

Perse bie kjo daulle

Shiko filmin shqiptar Perse bie kjo daulle online falas ne internet. Perse bie kjo daulle eshte nje film shqiptar i bazuar në romanin “Dasma” te Ismail Kadarese.

Perse bie kjo daulle eshte nje film shqiptar ku Katrina dhe Xhaviti dy të rinj vullnetarë bien në dashuri gjatë ndërtimit të një hekurudhe dhe vendosin të martohen. Por babai i Katrinës një malësor që e ka fejuar vajzën pa pëlqimin e saj nuk mund ta pranojë këtë martesë. Ai shkon në ceremoninë e dasmës për të vrarë të bijën. Por ç’ndodh…?

Shiko filmin shqiptar Perse bie kjo daulle online

Perse bie kjo daulle eshte film shqiptar i realizuar ne Vitin 1969. Skenari: Ksenofon Dilo. Regjia: Piro Milkani. Aktore: Adelina Xhafa (Katerina), Mihal Stefa (roja), Lluk Kaçaj (babai), etj. Producent: Shqipëria e re. Muzika: Feim Ibrahimi. Burimi: Aqfsh.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN SHQIPTAR PERSE BIE KJO DAULLE ONLINE FALAS

Ju urojme shikim te kendshem me filma shqiptar si Perse bie kjo daulle online. Faleminderit per viziten.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress