Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi shqiptar Pertej Mureve te Gurta

Shiko filmin Pertej Mureve te Gurta

Shiko filmin Pertej Mureve te Gurta

Shiko filmin shqiptar Pertej mureve te gurta online falas ne internet. Shiko filmin shqip Pertej mureve te gurta live. Shiko falas filmin shqiptar Pertej mureve te gurta.

“Pertej mureve te gurta” është film shqiptar i prodhuar nga Kinostudio “Shqipëria Sot” në vitin 1979. Regjinë realizoi Gezim Erebara, skenarin Dhimitër Xhuvani, producent ishte Shqipëria e re, kurse muzikën komponoi Hajg Zaharjan.

Shiko filmin shqiptar Pertej Mureve te Gurta online

Pasi mbush 12 vjeç Asimeja e re detyrohet të rrijë e mbyllur në shtëpi. Familja e fejon me një të ri të cilin nuk e kishte njohur kurrë më parë. Gjatë luftës një partizane e plagosur rri në shtëpinë e Asimesë. Asimeja vendos të dalë partizane.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN SHQIPTAR PERTEJ MUREVE TE GURTA ONLINE

Aktorët: Esma Agolli, Shpresa Bërdëllima, Safinaz Boriçi, Alfred Bualoti, Astrit Çerma, Merita Dabulla, Demir Hyskja, Violeta Manushi, Antoneta Papapavli, Albert Verria.

Leave a Reply

© 2010 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress