Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi shqiptar Shoqja nga Fshati

Shiko filmin Shoqja nga Fshati

Shiko filmin Shoqja nga Fshati

Shiko filmin shqiptar Shoqja nga Fshati online falas ne internet. Shoqja nga fshati ku zonja Ollga tashme pergatitet te jape leksione grave jo me si nje zonje nga qyteti, por si nje shoqe nga fshati.

Muzika e bukur, peisazhet e mrekullueshme, loja e aktoreve ne rolet kryesore: Violeta Manushi, Rajmonda Bulku, Stavri Shkurti, Pandi Raidhi, Yllka Mujo, Pirro Kita, Sotiraq Bratko etj.

Shiko filmin shqiptar Shoqja nga Fshati online falas

“Shoqja nga fshati” është një film shqiptarë i prodhuar në Shqipëri në vitin 1980.

Regjia: Piro Milkani, Skenari: Ruzhdi Pulaha, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Agim Krajka.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN SHQIPTAR SHOQJA NGA FSHATI ONLINE FALAS

Kinokomedi që pason “Zonja nga qyteti” (1976). Ollga përgatitet të shkojë në konferencën e gruas aktiviste ku do të flasë për eksperiencën e saj në lidhje me luftën kundër koncepteve konservative.

Gjatë një atmosfere të ngrohtë Ollga i këndon ninullën e parë nipit të saj të porsalindur: “Na ishte njëherë një Ollgë që mbahej si zonjë. Kohët kaluan dhe zonja u bë një nga ne një shoqe nga fshati”.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress