Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi shqiptar Shtigje lufte

Shtigje lufte

Shtigje lufte

Shiko filmin shqiptar Shtigje lufte online falas ne internet. Lufta e dyte boterore sjell per ju filmin shqiptar Shtigje lufte online pa pagese.

Shtigje lufte eshte nje film shqiptar ku Kanani një luftëtar i famshëm në të gjithë krahinën e Pezes dhe Shabani një fshatar i vuajtur përballojnë të gjithë djegjet dhe shkatërimet e fshatit dhe me heroizmin e tyre ngrenë popullin në një hakmarrje të madhe.

Shiko filmin shqiptar Shtigje lufte online falas

Shtigje lufte eshte film shqiptar i realizuar ne Vitin 1974. Skenari: S. Kurti Skënder Plasari. Regjia: Piro Milkani. Aktore: Timo Flloko (Kanani), Robert Ndrenika (Beso), etj. Producent: Shqipëria e re. Muzika: Kujtim Laro. Burimi: Aqfsh.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN SHQIPTAR SHTIGJE LUFTE ONLINE FALAS

Ju urojme shikim te kendshem me filma shqiptar si Shtigje Lufte online. Faleminderit per viziten.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress