Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi shqiptar Skenderbeu

Skenderbeu

Skenderbeu

Shiko filmin shqiptar Skenderbeu online falas ne internet. Film historik mbi heroin kombetar Gjergj Kastrioti Skenderbeu.

Skenderbeu eshte nje film shqiptar ku Gjergj Kastioti bashkon princërit shqiptarë duke u martuar me Donikën dhe duke organizuar lidhjen e Lezhës, por përballet edhe me tradhëtinë e Hamzait, nipit të tij. Filmi ka skena masive të betejave historike dhe rrethimit të Krujës. Filmi i parë artistik i bashkëpunimit shqiptaro-sovjetik.

Shiko filmin shqiptar Skenderbeu online falas

Skenderbeu eshte nje film shqiptar i prodhuar ne Vitin 1953. Skenari: M. Papava. Regjia: Sergei Jutkevic. Aktore: Owned By JuMp-Er. Producent: Mosk Film, Kinostudio Shqiperia e re. Muzika: Siridinov, Cesk Zadeja. Burimi: Aqfsh.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN SHQIPTAR SKENDERBEU ONLINE FALAS

Ju urojme shikim te kendshem me filma shqiptar si Skenderbeu. Faleminderit per viziten.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress