Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi shqiptar Tana

Filmi Shqiptar Tana

Filmi Shqiptar Tana

Shiko filmin shqiptar Tana online falas ne internet. Ngjarjet zhvillohen në vitet ‘50 ku ne qender te filmit eshte Tana nje vajze e zgjuar dhe me mendime te perparuara.

Tana eshte nje film shqiptar ku ajo dashuron Stefanin i cili banon në një fshat të varfër malor. Tanës i del përpara mentaliteti i vjetër i gjyshit të saj si dhe xhelozia e Lefterit. Është një lojë dashurie drejt përparimit. Këtu është realizuar puthja e parë në filmat shqiptarë.

Shiko filmin shqiptar Tana online falas

Tana eshte film shqiptar i realizuar ne Vitin 1958. Skenari: Fatmir Gjata. Regjia: Kristaq Dhamo. Aktore: Tinka Kurti (Tana), Naim Frashëri (Stefani), Kadri Roshi (Lefteri), etj. Producent: Shqipëria e re. Muzika: Çesk Zadeja.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN SHQIPTAR TANA ONLINE FALAS

Ju urojme shikim te kendshem me filma shqiptar online. Faleminderit pe viziten.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress