Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi shqiptar I teti ne bronx

I teti ne bronx

I teti ne bronx

Shiko filmin shqiptar I teti ne bronx online falas ne internet. I teti ne bronx film shqiptar ne pervjetorin e vdekjes se komisarit Ibrahim Kovaçi.

I teti ne bronx eshte nje film shqiptar ku shtatë nga shokët e tij të luftës mësuesi Arifi Alma dr. Borova Andoni Rustemi dhe Xhemali shoqërojnë bustin e komisarit për në fshatin e tij të lindjes ku do t’i dedikohet një ceremoni përkujtimore. Gjatë rrugës secili nga ata sjell në mendje ngjarje të lidhura me jetën dhe luftën e Ibrahimit dhe konfrontimet me antogonistin Sali Protopapa.

Shiko filmin shqiptar I teti ne bronx online falas

I teti ne bronx eshte film shqiptar i prodhuar ne Vitin 1970. Skenari: Dritëro Agolli, Viktor Gjika. Regjia: Viktor Gjika. Aktore: Mevlan Shanaj (Ibrahimi), Bexhet Nelku (mesuesi), Vangjush Furrxhi (Arifi), Yllka Mujo (Alma), etj. Producent: Shqipëria e re. Muzika: Kujtim Laro. Burimi: Aqfsh.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN SHQIPTAR I TETI NE BRONX ONLINE

Ju urojme shikim te kendshem me filma shqiptar si I teti ne bronx. Faleminderit per viziten.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress