Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi shqiptar Toka jone

Toka jone

Toka jone

Shiko filmin shqiptar Toka Jone online falas ne internet. Në një fshat në veri të Shqipërisë reforma agrare i kthen tokën Lokes dhe familjes së saj të cilën ia kishte përvetësuar me intriga Tuç Maku një pronar i madh tokash në atë zonë.

Toka jone eshte nje film shqiptar ku fillon konflikti midis dy familjeve. Tuç Maku hakmerret duke vrarë Murrashin djalin e Lokes i cili ishte një nga aplikuesit e reformës agrare. Mbas kësaj tragjedie Lokja kthehet te fëmijët e saj Leka dhe Filja.

Shiko filmin shqiptar Toka Jone online falas

Toka jone eshte film shqiptar i prodhuar ne Viti 1964. Skenari: Peçi Dado. Regjia: Hysen Hakani. Aktore: Mario Ashiku (Leka), Marie Logoreci (Lokja), Loro Kovaçi (Tuçi), etj. Producent: Shqipëria e re. Muzika: Çesk Zadeja. Burimi: Aqfsh.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN SHQIPTAR TOKA JONE ONLINE

Ju urojme shikim te kendshem me filma shqiptar si Toka jone online. Faleminderit per viziten.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress