Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi shqiptar Vdekja e kalit

Vdekja e kalit

Vdekja e kalit

Shiko filmin shqiptar Vdekja e kalit online falas ne internet. Vdekja e kalit nje film shqiptar ku tregon historine e kuajve të njohur të rraces Arba.

Vdekja e kalit eshte nje film shqiptar ku në 1975 një gjeneral i njohur i ushtrisë shqiptare i cili ngriti fermën e pare të kuajve në Shqipëri u dënua me vdekje. Kjo shënoi fillimin e ekzekutimit të kuajve. Agroni në “Vdekja e kalit” shpëton një kalë dhe për këtë dënohet nga gjygji ushtarak. Gazeta pariziane “La nuit” e cilëson filmin si autopsi të diktaturës.

Shiko filmin shqiptar Vdekja e kalit online falas

Vdekja e kalit eshte nje film shqiptar realizuar ne Vitin 1992. Skenari: Nexhati Tafa. Regjia: Saimir Kumbaro. Aktore: Timo Flloko, Rajmonda Bulku, Niko Kanxheri, Fitim makashi, etj. Producent: Albafilm Studio. Muzika: Rene Aubry. Burimi: AQFSH.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN SHQIPTAR VDEKJA E KALIT ONLINE

Ju urojme shikim te kendshem me filma shqiptar si Vdekja e Kalit online. Faleminderit per viziten.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress