Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi shqiptar Yllka

Filmi Shqiptar Yllka

Filmi Shqiptar Yllka

Shiko filmin shqiptar Yllka online falas ne internet. Film shqiptar Yllka online pa pagese ku ngjarjet zhvillohen ne vitet e tranzicionit ne Shqiperi.

Yllka eshte nje film shqiptar ku dy gra shqiptare emigrojnë në Zvicër dhe mundohen të qëndrojnë me çdo kusht atje. Vihen në kërkim të një burri për tu martuar dhe për të fituar leje qëndrimi. Më në fund Yllka që kishte edhe të bijën me vete martohet me një muzikant. Ndërsa shoqja e saj kthehet në Shqipëri dhe martohet me një shqiptar.

Shiko filmin shqiptar Yllka online falas

Yllka eshte film shqiptar i realizuar ne Vitin 2003. Skenari: Besa Myftiu. Regjia: Maya Simon, Ylli Pepo. Aktore: Besa Myftiu, Zamira Kita, Xhenis Vehbiu, Elina Duni, Joni Shanaj, Artur Gorishti, Ermira Çausholli, Genci Fuga, Besim Kurti, Egys Lubonja, Vasjam Lami, Marika Kallamata, Marko Bitraku, etj. Producent: Maja Simeon, Arben Vehbiu. Muzika: Nelson Rojas. Burimi: AQFSH.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN SHQIPTAR YLLKA ONLINE FALAS

Ju urojme shikim te kendshem me filma shqiptar online. Faleminderit per viziten.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress