Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi shqiptaro-italian Lamerica

Shiko filmin Lamerica

Shiko filmin Lamerica

Shiko filmin shqiptar-italian Lamerica online falas ne internet. Lamerica eshte nje film shqiptaro-italian i vitit 1994 me regji nga Gianni Amelio.

Permbajtja: Dy italian tip mashtruesash dhe dallaveraxhinjsh vijnë në Shqipëri pas rënies së sistemit komunist për të hapur një ndërmarrje dhe për të fituar. Për këtë ata kanë nevojë për një lolo, dhe zgjedhin një plak në burg, Spiron. Por i riu italian Gino, me Spiron gjen disa probleme. Ai humb identitetin e tij thellësisht në Shqipëri, dhe fillon të ndryshojë.

Shiko filmin shqiptaro-italian Lamerica online falas

Aktoret: Enrico Lo Verso (Gino), Michele Placido (Fiore), Piro Milkani (Selimi), Carmelo Di Mazzarelli Spiro (pseudonimi i Michele Talarico), Elida Janushi (kushërira e Selimit), Sefer Pema (Kryetari burgut), Idajet Sejdia (Dr. Kruja), Marjeta Ljarja (Shefja e ndërmarrjes) Elina Ndreu (këngëtare ne klub nate), Ilir Ara (roje) Liliana Subashi (doktor), Artan Marina (Ismail), Vasjan Lami (kap ne kafe), Nikolin Elezi (burri duke vdekur), Fatmir Gjyla (bujtinari).

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN SHQIPTARO-ITALIAN LAMERICA ONLINE FALAS

Ju urojme shikim te kedshem me filmin shqiptaro-italian Lamerica te vitit 1994 online falas ne internet. Faleminderit per viziten.

1 Comment

  1. Albi Berisha says:

    Me pelqen faqja juaj per filmat. Shume interesante. Se shpejti do hapim nje faqe me direktori shqipetare per filmat http://imdbalbania.com

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress