Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi vizatimor Erinda dhe Kukulla

Erinda dhe Kukulla

Erinda dhe Kukulla

Shiko Filmin vizatimor shqiptar per femije online falas ne internet Erinda dhe Kukulla. Shiko falas filmin per femije Erinda dhe Kukulla online video.

Filmi “Erinda dhe Kukulla” eshte prodhuar nga kinostudio Shqiperia e Re ne vitin 1979. Me regji dhe vizatime te Vlash Droboniku, skenar te Çezar Ruhi.

Shiko Filmin vizatimor Erinda dhe Kukulla per femije

Përshkrimi: Erinda e gezuar luan e shkujdesur me kukullen dhe tollumbacin. Pastaj del ne lendine dhe argetohet me lishars. Kur, papritur, ndjen cicerimin e shqetesuar te nje zogu te vogel, qe ka rene nga foleja dhe vrapon ta ndihmoje ate.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN VIZATIMOR ERINDA DHE KUKULLA PER FEMIJE

Edhe macja grabitqare vrapon ta rrembeje. Ne kete dyluftim, Erinda me kukullen e saj arrijne te shpetojne zogun e vogel.

Filmi Vizatimor Erinda dhe Kukulla, eshte nje film per femije shume i bukur.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress