Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Filmi vizatimor Ndodhite e Çufos

Ndodhite e Cufos

Ndodhite e Cufos

Shiko Filmin vizatimor shqiptar per femije Ndodhite e Çufos. Shiko falas filmin per femije Ndodhite e Çufos online video.

Ndodhitë e Çufos është film i vizatuar i metrazhit të shkurt për fëmijë, i prodhuar nga kinostudioja Shqipëria e Re më 1982. Ndodhitë e Çufos është përgatitur nën skenarin e Gaqo Bushakasë, regjinë dhe vizatimet i ka bërë Vlash Droboniku, ndërsa për operator është angazhuar Tomi Vaso. Muzikën e filmit e ka kompozuar artisti i merituar i kohës Limos Dizdari, për montazhiere është angazhuar Peri Mato, për operatore zëri Flora Uka, ndërsa për redaktor Luan Rama. Zërat i kanë interpretuar Eva Pëllumbi dhe Mikela Çobani.

Shiko filmin vizatimor Ndodhite e Çufos per femije

Ndodhite e Çufos, personazhet luhen nga figurat e vizatuara të kafshëve. Ndërsa personazh kryesorë është Çufoja, një figurë e derrkucit i cili këput molla nga një oborr i mollëve, në të cilin këputja e tyre është e ndaluar.

KLIKO KETU DHE SHIKO FILMIN VIZATIMOR NDODHITE E CUFOS PER FEMIJE ONLINE FALAS

Rojtari i mollëve e nxë Çufon dhe e sjellë atë në klasë tek mësuesja e tij. Çufon aty e presin edhe ndodhi tjera. Ju urojme shikim te kendshem me filma vizatimor per femije. Faleminderit per viziten.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress