Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Aktualitet » Gjovalin Kadeli ne greve urie

Gjovalin Kadeli, deputeti i Lezhes ne greve urie

Gjovalin Kadeli, deputeti i Lezhes ne greve urie

Ne bulevardin Deshmoret e Kombit jane vendosur tendat e grevisteve perballe kryeministrise te cilet kerkojne trasparence e zgjedhjeve dhe hapjen e kutive.

Nje nder deputetet e Partise Socialiste i futur ne greve urie eshte dhe Gjovalin Kadeli.

Deputeti i Qarkut Lezhe deshmon se do te qendroje ne greve deri ne nje vendim te denje per hapjen e kutive dhe te nje trasparence te plote te zgjedhjeve.

Gjovalin Kadeli ne greve urie

Bashke me Gjovalinin jane rreshtuar dhe disa simpantizante nga Lezhe ne mbeshtetje te kesaj force politike.

Tashme ne diten e trete te greves deputeti i Lezhes deshmon se morali i grevisteve eshte i larte por disa kolege te tij kan filluar te shfaqin shenja lodhje gjate 72 oreve te fundit.

Sot do të mblidhet shtabi i emergjencës në PS për të vendosur personat të cilët do zëvendësojnë grevistët që për shkaqe shëndetësore ndërpresin grevën.

Kryetari i Partise Socialise ne pasditen e djeshme u shpreh : “kjo nuk eshte beteja e nje force politike, por e nje populli te tere”, dhe u beri thirrje te gjithe rezistuesve te kesaj greve se nese Berisha do te reflektoje, kjo greve mund te mbaroje shume shpejt. (Lezha.Eu)

Edi Rama dhe Gjovalin Kadeli

Edi Rama, Gjovalin Kadeli

Deputetet ne Greve Urie

Deputetet ne Greve Urie

1 Comment

  1. Elona Shehu says:

    urime Gjovalinit, shpresojdhe e uroj ta perballoje greven

Leave a Reply

© 2010 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress