Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Sport Live » Inter shpallet kampion i Serise A

Inter shpallet kampion i Serise A

Inter shpallet kampion i Serise A

Inter ka rrembyer kupen e 18 te kampionatit italian pas fitores 0-1 ndaj Sienes ne javen e fundit duke zhvleftesuar fitoren 0-2 te Romes ndaj Kievos ne Verona.

Ne pjesen e pare kryesonte Roma, pasi po fitonin 0-2 ndaj Kievos ne transferte, nderkohe Interi u nda 0-0 ne 45 minutat e para te takimit ndaj Sienes.

Inter shpallet kampion i Serise A

Ne minuten e 12 Diego Milito shenon golin qe i rremben serish kryesimin Romes. Minutat ne vazhdim nuk sollen ndryshim rezultati. Interi fiton titullin e tij te 18-te te Serise A dhe trofeun e tij te dyte sezonal, pas Kupes se Italise te cilen e fitoi serish ndaj Romes.

Nderkohe Interi kampioni i Italise do te kete mundesi te marre dhe nje tjeter trofe kete sezon teksa me 22 maj do te ndeshet perballe Bajernit te Mynihut per finalen e Liges se Kampioneve. Dhe bavarezet gjithashtu kan marre kete sezon trofeun e Bundersliges dhe Kupen e Gjermanise. (Lezha.eu)

Leave a Reply

© 2010 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress