Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Njoftime Falas » Kalendari i Festave Zyrtare 2014

Kalendari i Festave Zyrtare 2014

Kalendari i Festave Zyrtare 2014

Shiko kalendarin e festave zyrtare per vitin 2014 ne Shqiperi. Festat zyrtare gjithsej jane 14 dite, nder keto 6 dite prej ketyre i takojne ne dite pushimi e Shtune ose e Diele.

Te gjitha Intistucione Shteterore dhe Bankat jane te mbyllura ne ditet e Shtuna dhe te Diela si dhe ne ditet e festave zytare per vitin 2014.

Kalendari i festave zyrtare ne Shqiperi per vitin 2014

Shqiperia ka 14 festa zyrtare ne 365 dite te vitit 2014. Pashket Katolike dhe Ortodokse kete vit do te festohen ne nje date.

1 dhe 2 Janar Festat e Vitit të Ri

14 Mars Dita e Verës

22 Mars Dita e Nevruzit

20 Prill Dita e Pashkës Katolike

20 Prill Dita Pashkës Ortodokse

01 Maj Dita Nderkombetare e Punonjesve

28* Korrik Dita e Bajramit të Madh

04* Tetor Dita e Kurban Bajramit

19 Tetor Dita e Lumturimit të Nënë Terezës

28 Nëntor Dita e Flamurit dhe Pavarësisë

29 Nëntor Dita e Çlirimit

08 Dhjetor Dita Kombëtare e Rinisë

25 Dhjetor Krishtlindjet

* Shënim: Data e festave të Kurban Bajramit dhe Bajramit të Madh mund të ndryshojë sipas kalendarit hënor. Në rast se do të ketë ndryshime, do të viheni në dijeni me një njoftim të dytë. / © Lezha Online /

Leave a Reply

© 2014 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress