Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Lifestyle » Kalendari Kinez i shtatzanise, percaktimi i seksit te femijes

Kalendari Kinez "Djale - Vajze"

Kalendari Kinez “Djale – Vajze”

Shiko Kalendarin Kinez te shtatzanise e cila do te ju ndihmoje të parashikosh seksin/gjinin e femijes tuaj. Percakto lindjen e muajt të konceptimit dhe të moshës tënde, bashkoji ato të dyja dhe do të marrësh vesh seksin e bebit tënd.

Kalendari kinez i seksit te femijes esht një mënyrë argëtuese për të parashikuar gjinin e fëmijës djale apo vajze në varësi të moshës së mamit dhe muajit kur është konceptuar bebi.

Kalendari Kinez i shtatzanise, percaktimi i seksit te femijes

Thonë se ky kalendar kinez qe parashikon gjinin e femijes tuaj mund te percaktoje seksin e bebit në 70% të rasteve. Kalendari u zbulua në një varr mbretëror në afërsi të Beizhingut dhe origjinali i cili ka një vjetërsi prej 700 vite gjendet në Insititutin e Shkencës në Beizhing, Kinë.

Për kinezët, seksi i bebit ishte një ceshtje shumë e rëndësishme, sidomos për familjet mbretërore të cilët kishin nevojë për një pasardhes mashkull për të mbajtur tronin në familje.

Grafiku i kalendarit kinez qe percakton seksin e femijes me poshte eshte me shume informativ, nuk është 100% i sigurt dhe duhet trajtuar si i tillë.

Kalendari Kinez i femijes

Kalendari Kinez i femijes

15 Comments

 1. Ilda says:

  Dua te bej nje djale jam 32 vjece

 2. linda says:

  kam deshire te lind nje vajze,kam 3 djem ditelindja ime 21.02.1983 ju lutem nese keni mundesi te me spjegoni se si mund te llogaris muajin kur te mbes shtatzene per te lindur nje vajze faleminderit

 3. lejla says:

  hiqu be se krejt ren o po kqyrin veq me mashtru ku mun
  me dit ni kalendar a ki me pas djal a qik

 4. lilja says:

  mirdita jam e lindur 23 9 1971 e di se shum vite po qte bej
  deshira per te pasur ivlad asht e madhe nese din dikush ju kisha meme tregu per qet kalendar kinez dotju falenderoi nga zemra pershendetje

 5. hatixhe reka says:

  une deshroj qe ta kem nje djal me ndihmen e allahu dhe me ndihmen tuaj

 6. agnesa says:

  pershndetje a ka mundesi me ma shpjegu se qysh shkon qeky kalendatr une kam ni vajz me 29.05.13 une kam deshir qe tsht ta kem ni djal

 7. selvete says:

  Deshiroj te kem nje djale jam 40 vjeqare a ka mundesi te ma spjegoni kalendarin kinez kam dy vajza vajza ime e vogel eshte e lindur me 09.10.2004 une kam deshir te kem edhe nje djale .

 8. xhanja says:

  si ta bej nje dijal jom 34 vjeqe kom dy vajza e vogla 6 vjeqe

 9. xhanja says:

  ne keta kaendaret kinez ishin shume lloje disa vende muajt jon ndryshe per seksin e bebit .si me dit cili eshte i sakte .ju lutem tregomni i kom dy vajzat me operacion

 10. linda says:

  un ikam dy vajza dhe kam deshir te bej nje djal dtl ime eshte me 18,06,1987 28 vjet i bej ne qeshor a mundesh te me tregosh pergjigjen e ksaj pytjes ju lutem me tregoni

 11. ola says:

  o njerez duhet sa vjec jeni dhe muajin kur doni tju lind bebi bashkoni dhe do ju dal f oshe m nk duhet ditlindja juaj ….p. sh nj nen ne moshe 22 vjec mendon ta lind bebin n shkurt duke i par kalendarin po ti bashkosh muajin me moshen del m

 12. liljana says:

  mirdita ju lutem jam nje grua shum ne mosh dome than 44 vjeqe
  e di po qe deshira nje gruaje qe niher ne jet te behet nene esht shum e madhe ju lutem kush mund te me tregoi cili muj esht per djal ne moshen time me kupton se edhe une dua te kem femij ju pershendes pres nje pergjigje

 13. Valentina says:

  Tung deshiroj te di gjinin e bebes

 14. violeta says:

  pershendetje, jam nje 33 vjeqare kam dy vajza dua te lindi edhe nje djale ,si te llogarise daten te ngelem shtatezene ,data ime e lindjes eshte me 12.07.1982.

 15. Linda says:

  Pershendetje deshta ta dij sa eshte e vertet dhe si funksionon Ky kalendar Faleminderit

Leave a Reply

© 2013 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress