Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Filma Online » Komedia Prefekti

Komedia Shqiptare Prefekti

Komedia Shqiptare Prefekti

Shiko humor komedi shqiptare Prefekti online falas. Shiko online telekomedine shqiptare Prefekti. Shiko humor shqip Prefekti live. Prefekti Komedi nga Besim Levonja.

Artisti i Popullit Robert Ndrenika interpreton Qazim Mulletin. Një punë e Besim Levonjës, komedia “Prefekti” përqesh dhe tallet me prefektin e Tiranës gjatë kohës së pushtimit fashist, Qazim Mulletin dhe një vartës të tij që ishte drejtues i policisë së Tiranës po në atë kohë, Mon Kukaleshi. Kjo komedi bazohet në stereotipa dhe krijon vetëm të tilla.

Shiko humor komedi shqiptare Prefekti online falas

Telekomedia shqiptare Prefekti online falas, tiranasit e vjetër apo autoktonë paraqiten si injorantë, të korruptuar, fetarë (kjo në atë kohë kishte kuptim negativ duke qenë se shënjestronte reaksionarët dhe njerëz që gjithsesi ishin kundër rrymës së asaj kohe); fshatarët që banonin afër Tiranës si të trashë, fanatikë etj.

Edhe një personazh nga Luma (veriu) që arrestohet gabimisht, paraqitet në mënyrën më të keqe, si analfabet që shiste salep me ibrikë në duar dhe ishte gati të denonconte këdo para autoriteteve.

KLIKO KETU DHE SHIKO HUMOR KOMEDI SHQIPTARE PREFEKTI ONLINE

E folura në dialekt ose me fjalë të huazuara e personazheve është bërë me qëllim shumë e fortë ne komedine shqiptare Prefekti, për të stigmatizuar grupet shoqërore nga vinin personazhet e komedisë. Këto stereotipa gjenden edhe në filmat e tjerë të prodhuar gjatë kësaj kohe.

Leave a Reply

© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress