Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Aktualitet » Kriminaliteti ne Lezhe shenon rritje

Kriminaliteti ne Lezhe shenon rritje

Kriminaliteti ne Lezhe shenon rritje

Kriminaliteti në qarkun e Lezhës ka shënuar rritje alarmante, ndërsa zbulueshmëria ka pësuar rënie. Burime nga policia lokale pohojnë se nga muaji janar i këtij viti dhe deri tani janë vrarë 11 persona, ndërsa janë plagosur rëndë 20 të tjerë.

Vetëm në muajin korrik janë vrarë 5 persona, si dhe janë plagosur rëndë 12 të tjerë.

Kriminaliteti ne Lezhe shenon rritje

Kështu më 14 korrik, në Shëngjin, krimi në familje shënoi 3 viktima dhe një fëmijë të plagosur rëndë. Më 18 korrik, 3 fëmijë në Mirditë u plagosën pas shpërthimit të një granate.

Më 20 korrik në Laç, Mamurras dhe Dajç, në tre ngjarje të ndryshme u plagosen 3 persona. Edhe fillimi i muajit gusht shënoi një tjetër ngjarje të rëndë, ku 2 vëllezër u vranë në Rrëshen dhe 1 tjetër u plagos rëndë. (Balkanweb / Lezha.eu)

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress