Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Aktualitet » Landi Gjoni nga Lezha, kreu i tifozerise ne Itali (Foto)

Landi Gjoni

Landi Gjoni

Landi Gjoni, 39 vjeç, nga zona bregdetare e Tales në Lezhe eshte kreu i ultrasve ne zonën e Vareses në Itali.

Landi Gjoni nga Lezha eshte një djalë trupmadh me shqiponjen e Rajhut të Tretë tatuazh, kryqe hekuri dhe emrin e grupit “Arditi”, grupi i ultrasve të Basketbollit që janë lider të padiskutueshëm.

Landi Gjoni nga Lezha, kreu i tifozerise ne Itali (Foto)

“Gjak dhe Nder” është tifozëria e Vareses në futboll. Landi, kështu i thërrasin, ka qenë për më shumë se dy vjet truprojë e ish Presidentit të Interit, Massimo Morati. Ai është larguar për në Itali njëzet vjet më parë kur shumë shqiptarë lanë vendin e tyre dhe iu drejtuan Italisë.

Në fotot e publikuara në Facebook, ai paraqitet me mitralozë në dorë, në tribunën e Pallatit të Sportit, duke përshëndetur përpara bustit të Musolinit, si dhe i gjakosur përpara dy policëve.

Në fotografi të tjera ai paraqitet po ashtu me një arsenal armësh, bashkë me shokun e tij që gjithashtu është i armatosur.

Foto Landi Gjoni

Landi Gjoni.1

Landi Gjoni.1

Landi Gjoni.2

Landi Gjoni.2

Landi Gjoni.3

Landi Gjoni.3

Landi Gjoni.4

Landi Gjoni.4

Landi Gjoni.5

Landi Gjoni.5

Landi Gjoni.6

Landi Gjoni.6

Leave a Reply

© 2013 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress