Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Aktualitet » Lezhe, arrestohen 4 persona per vepra penale

Lezhe, arrestohen 4 persona per vepra penale

Lezhe, arrestohen 4 persona per vepra penale

Policia e Lezhes ka vënë në pranga katër shtetas të cilët akuzuhen për veprat penale “fallsifikim dokumentesh”, “kundërshtim ndaj punonjësve të policise” si dhe “veprën penale të vjedhjes”.

Arian Shtjefni, 23 vjeç banues në Lezhë falsifikonte pasaporta dhe viza, është ndaluar nga policia, pasi gjykata e rrethit gjyqesor Shkoder e ka dënuar atë me 3 muaj burg dhe një gjobë prej 400 mijë lekë të rinj.

Lezhe, arrestohen 4 persona per vepra penale

Ervin Nikaj 23 vjec, dënuar nga gjykata e rrethit Shkodër me 30 ditë burg për kundërshtim ndaj forcave të policisë. Gjithashtu policia Lezhe ka arrestuar 36 vjecarin Gjergj Ndoi banues në qytetin e Lezhes, pasi u kap në flagrance nga policia duke transportuar materiale hekuri të vjedhura gjatë natës tek Kisha e “Shna Ndout” në qytetin e Laçit.

Po kështu policia Lezhe ka ndaluar 24 vjecarin Aleksander Paloka pasi në datë 21 janar 2011 kishte kryer vjedhje me dhunë në një banesë në lagjen Sera të fshatit Markatomaj, Lezhe. (Lezha.eu)

Leave a Reply

© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress