Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Aktualitet » Lezhe, makina perplas motorin, 2 te vdekur

Lezhe, makina perplas motorin, 2 te vdekur

Lezhe, makina perplas motorin, 2 te vdekur

Dy persona kane humbur jeten ne nje aksident, në kryqëzimin e Shënkollit, në aksin nacional Lezhë- Milot. Aksidenti ndodhi mengjesin e sotem, ur viktimat qe udhetonin me nje motorciklete u perplasen nga nje automjet, tip fuoristrade.

Sipas te dheneva te para te policise, viktime mbeten nje burre e nje grua.

Burri eshte identifikuar si Gjon Deda, 75 vjec, i  ka qene duke drejtuar motorcikleten dhe ne momentin e aksidentit ka dale nga nje rruge dytesore per ne ate kryesore.

Lezhe, makina perplas motorin, 2 te vdekur

Kurse viktima tjeter eshte Gjelina Prelashi, 70 vjec, e aferme e Dedes.

Makina me targa TR 6671 R, drejtuar nga Haxhi Dajko 47 vjeç, i cili eshte shoqeruar deri ne sqarimin e rrethenave te aksidentit. Fillimisht mendohet se drejtuesi i motorcikletes nuk ka kontrolluar me pare levizjen e makinave kur ka hyre ne rrugen kryesore, ndonese ekspertiza do te nxjerre zyrtarisht edhe shkakun e ngjarjes. (Panorama / Lezha.eu)

Leave a Reply

© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress