Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Aktualitet » Lezhe: protesta e opozites paqesore

Lezhe: protesta e opozites paqesore

Lezhe: protesta e opozites paqesore

Lezhe: Protestesta e opozites e paralajmeruar per diten e sotme ka filluar rreth 0res 14:00 ashtu siq ishte parashikuar. Tubimi ka filluar në lagjen “Gurraj” dhe ka vijuar pergjate bulevardit “Gjergj Fishta” deri tek sheshi Beselidhja para bashkise se qytetit.

Protestuesit mbanin pankarta si “Berisha larg duart nga Prokuroria”, “Zbardhja e 21 Janarit”. Marshimi i opozites ka zgjatur per rreth 1 ore e cila ka perfunduar ne oren 15:00, dhe turma eshte shpendare ne menyre paqesore.

Lezhe: protesta e opozites paqesore

Pjesemarrja e opozites ka qene e ulet, ku afersisht moren pjese 500 persona.

Deputeti i Partise Socialiste “Gjoke Jaku” ka falenderuar protestuesit per pjesemarrjen e tyre dhe ka kerkuar nga qeveria te beje zgjedhje te parakohshme.

Policia e Qarkut Lezhe ka garantuar mbarevajtjen e protestes e cila eshte cilesuar e rregullt dhe paqesore.

Banoret e qytetit kan mbyllur te gjithe aktivitetet per shkak te frikes se ndonje incidenti, por mbas shperndarjes se turmes aktivitet kan filluar te rihapen. (Lezha.eu)

Leave a Reply

© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress