Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Njoftime Falas » Muaji i Lindjes

Muaji i Lindjes

Muaji i Lindjes

Zbuloni tiparet e karakterit tuaj sipas muajit në të cilin keni lindur. Muaji i lindjes tuaj ka nje domethenje prandaj me posht keni mundesi te gjeni informacionin e nevojshem.

Ju nuk e dini ndoshta por muaji i juaj i lindjes mund te influencoje shume gjate gjithe jetes tuaj.

Muaji i Lindjes

MUAJI JANAR

Djemte
Djemte e lindur ne Muajin Janar jane te qeshur,te gjalle,te sinqerte dhe te paster me ndjenja te guximshme. Politikane dhe duan Vajza te bukura.

Vajzat
Vajzat e lindura ne Muajin Janar jane Simpatike,u pelqejne defrimet,dijne te mbajne veten nga fjalet e Dashurise,qendrojne te paprekshme.

MUAJI SHKURT

Djemte
Djemte e lindur ne kete Muaj jane te qeshur bien shpejt ne Dashuri jane te vullnetshem,dhe te sinqerte.

Vajzat
Vajzat e lindura ne Muajin Shkurt jane te guximshme dhe kan Dashuri te madhe,Dashurohen me shpejt,kerkojne te jene te parat.

MUAJI MARS

Djemte
Djemte e lindur ne Mars jane te vendosur nevrik ju pelqejne lojrat kane ide te bukura,e mbajne fjalen,ju pelqejne studimet jane perparimtare.

Vajzat
Vajzat e Muajit Mars jane te shkalluara deshirojne te Martohen shpejt,por nuk e mbajne fjalen e Dashurise jane te mprehta ne fytyre dhe te shkatheta.

MUAJI PRILL

Djemt
Djemte e lindur ne Prill jane te rrembyer nuk bejne shaka kane shume pergjegjesi jane te mprehte ne mendime,Simpatike ndaj Vajzave.

Vajzat
Vajzat e lindura ne Prill jane shume te Bukura,shume te shkatheta ne pune, mundohen te Dashurojne por nuk marrin guxim,Ju pelqejne defrimet.

MUAJI MAJ

Djemte
Djemte e lindur ne Maj jane elegante te sinqerte enderojne dicka qe nuk realizohet.

Vajzat
Vajzat e lindura ne Maj jane te Bukura,te Sinqerta,kan Deshira te medha,duan te Dashurojne,jane te urta pas Dashurise.

MUAJI QERSHOR

Djemte
Djemte e ketij Muaji jane elegante ju pelqejne Vajzat e Bukura,teper delikate,besnik dhe grindavece,jane te forte,ju pelqen jeta shtepiake.

Vajzat
Vajzat e Muajit Qershor jane Punetore te Guximshme,ju pelqen jeta ne Familje,por jane dhe te djallezuara ne Dashuri,Dashurojne shume por terhiqen shpejt prej saj.

MUAJI KORRIK

Djemte
Djemt e lindur ne Korik jane kokforte te sinqerte dhe te brymosour,kane sjelle te mire,pelqejne Vajzat.

Vajzat
Vajzat e Korrikut jane te njoma, te Dashura,jane Zemer gjere me djemte dine te sillen mire,genjehen shpejt per tu Dashuruar.

MUAJI GUSHT

Djemte
Djemte e ketij Muaji jane te Bukur Zemer mire shakaxhi,Pelqehen nga Vajzat dhe ndahen shpejt prej tyre,Pelqejne Muziken dhe Defrimet.

Vajzat
Vajzat e lindura ne Gusht jane shume Shume te Bukura me fytyre teper Simpatike,Dashurohen shpejt ne Sy dhe ne Buze,jane teper te ndjeshme ndaj muzikes.

MUAJI SHTATOR

Djemte
Djemte e lindur ne Shtator jane te sjellshem e mbajne fjalen e dhene,Por jan dhe pak Fanatike kur Dashurojne Seriozisht,Kerkojne Sinqeritet ndaj Vajzes qe Dashurojne.

Vajzat
Vajzat e lindura ne kete Muaj jane te Dashura ju pelqejne Djemte kane trup te Bukur,Por Dashurise i merziten shpejt.

MUAJI TETOR

Djemte
Djemte e lindur ne Tetor jane te sinqerte,Aktiviste me kujtim te madh,Pelqejne defrimet guximtare e me sjellje te mire.

Vajzat
Vajzat e Tetorit jane te Dashura,Ju pelqejne defrimet dhe Muzika,por me shume kane deshire te ecin shetitje me te Dashurin.

MUAJI NENTOR

Djemte
Te lindurit e ketij Muaji jane Perparimtare Energjike Diskutojne rreth problemeve, Jane te Sinqerte.

Vajzat
Vajzat e Muajit Nendor jane te Mencura te Sinqerta me Sjelle shume te mire afrojne Djemte, Ju pelqen Dashuria.

MUAJI DHJETOR

Djemte
Djemte e lindur ne Dhjetor jane shume qefli,Kan qejf te meren me teper me Sport,por jane dhe Dinake te Paperqendrueshem,Ju pelqen Dashuria e Sinqerte dhe pse vet nuk jan shume te Sinqerte.

Vajzat
Vajzat e lindura ne Dhjetor jane te Sjellshme me ate qe Duan,ju pelqen defrimi,Por jane dhe Fatkeqe,Dashurojne shpejt dhe kur Martohen kane deshire te bejne shume Femije.

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress