Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Sport Live » Ndeshja Angli – Itali live

Ndeshja Angli - Itali live

Ndeshja Angli – Itali live

Shiko ndeshjen Angli Vs Itali live Euro 2012 me koment shqip falas online. Ndeshja e kampionatit Europian te futbollit 2012 cerekfinale Itali – Angli online.

Angli do te kete perballe Italine si kundershtar ne cerekfinale. Sipas historikut te sfidave ndermjet dy skuadrave, Anglia duhet te shqetesohet dhe te pergatiten mire nese deshirojne te fitojne dhe te kualifikohen per te vazhduar me tej aventuren e europianit 2012.

Shiko ndeshjen Angli – Itali live, England Vs Italy Euro 2012

Në 22 ndeshjet e mëparshme “Italia”, ku e para daton në majin e vitit të largët 1933 e deri më sot, ka fituar Italia nëntë ndeshje, anglezët kanë triumfuar në 7 raste, ndërsa gjashtë takime janë mbyllur në barazim.

Per te shikuar ndeshjen Angli Vs Itali cerekfinale Euro 2012 live (kliko ketu)

Kundër Anglisë, përfaqësuesja e Italisë nuk humbet prej 4 qershorit të vitit 1997, në ndeshjen miqësore të luajtur në Nantë, ku anglezët fituan 2-0 me golat e Rajt dhe Skolls. Edhe më të frikshme statistikat përsa i takon ndeshjeve zyrtare: “Tre Luanët” nuk fitojmë përballë “axurrëve” prej plot 35 vjetësh. Hera e fundit ka qenë më 16 nëntorin e vitit 1977, kur në “Uembli” anglezët fituan 2-0 në ndeshjen kualifikuese të Kupës së Botës me gola të Bruking dhe Kigan. Historia flet në favor të italianëve, edhe pse për afro 40 vjet, ose më saktësisht nga 1933-shi e deri në mesin e viteve ’70, Anglia ka qenë “macja e tyre e zezë”, me 4 humbje dhe katër barazime.

Gjithashtu kombëtarja angleze ka filluar të mendojë seriozisht për gjuajtjet nga pika e bardhë e 11-metërshave në fazën e eliminimit direkt dhe për këtë arsye stërvitet më shumë për penalltitë.

Anglia ka një bilanc krejtësisht negativ me seritë e gjuajtjeve të 11-metërshave, pasi ka fituar vetëm një kundër Spanjës në vitin 1996, ndërsa ka humbur në 5 të tjera. (Lezha.eu)

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress