Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Sport Live » Ndeshja Argjentine – Shqiperi live

Shiko ndeshjen Argjentine - Shqiperi Live

Shiko ndeshjen Argjentine – Shqiperi Live

Shiko ndeshjen Argjentine – Shqiperi Live. Federata Shqiptare e Futbollit ka zyrtarizuar lajmin që qarkullonte prej disa kohësh se Shqipëria do të zhvillojë një miqësore luksi ndaj Argjentinës së Lionel Messit.

Ndeshja Argjentine vs Shqiperi live me koment shqip do të luhet në datën 20 qershor, në stadiumin “Monumental” të Buenos Aires. Miqësorja do të jetë prova e fundit e kombëtares argjentinase, përpara se Messi me shokë të debutojnë në Kupën e Amerikës.

Shiko ndeshjen Argjentine – Shqiperi live shqip

Në fakt, fillimisht kjo ndeshje parashikohej të luhej në një fushë asnjanëse përpara eliminatores së Shqipërisë ndaj Bosnjes, por trajneri i ekipit kombëtar, Josip Kuzhe, nuk pranoi pasi nuk dëshironte që ekipi të lodhej përpara sfidës deçizive të Euro 2012.

Miqësorja me Argjentinën është padyshim më e madhja që kombëtarja shqiptare ka zhvilluar ndonjëherë. Në fushë do të jenë yje të kalibrit Mesi, Tevez, Maskerano, Higuain apo Di Maria. Trajneri Batista ka bërë të ditur se pas ndeshjejes, do të vendosë edhe skuadrën me të cilën do të luajë në Kupën e Amerikës së Jugut, që do të zhvillohet në muajin korrik në Argjentinë.

KLIKO KETU DHE SHIKO NDESHJEN ARGJENTINE VS SHQIPERI LIVE SHQIP

Ndeshja miqesore mes yjeve te Argjentines dhe Shqiperise do te luhet te henen ne oren 18:15 por qe ne oren tone lokale i bie ne oren 23:15. Ky orar i jep mundesine te gjithe tifozeve kuqezi qe te ulen para televizorit dhe te shijojne emocione te paharrueshme. Ylli i futbollit boteror Lionel Messi do te jete kundershtari i kombetares sone por dhe yjeve te tjere ne stadiumin Monumental te Buenos Aiersit.

Argentina vs Albania live stream, edhe pse me lojtare reserve Shqiperia do te luaj nje ndeshje te madhe e do perpiqet te bej figuren e te madhes perballe lojtareve te klasit boteror. / © Lezha.eu /

Leave a Reply

© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress