Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Sport Live » Ndeshja Ceki – Portugali live

Ndeshja Ceki – Portugali live

Ndeshja Ceki – Portugali live

Shiko ndeshjen e cerek finales Ceki – Portugali live Euro 2012 falas online. Ndeshja e kampionatit europian te futbollit 2012 Ceki Vs Portugali live me koment shqip ne internet.

Portugalia vlereson kundershtarin, që pavarësisht se nuk është ai i 8 viteve më parë, mbetet tepër i rrezikshëm në ndeshje me eliminim direkt.

Shiko ndeshjen Ceki – Portugali live, Czech Republic Vs Portugal Euro 2012

Portugalia kërkon të përsërisë historinë e vitit 2004, kur ajo shkoi deri në finale të Europianit, ndonëse rruga këtë vit duket disi më e vështirë.

Nëse arrin të fitojë ndaj Cekise, asaj i duhet të ndeshet me fituesin e çiftit Francë-Spanjë, ç’ka do thotë se ekipi kundërshtar do të jetë një gjigand i kontinentit.

Per te shikuar ndeshjen e cerekfinales live Euro 2012 midis Cekise Vs Portugalise  (kliko ketu)

Gjithsesi, fitoret me Danimarkën dhe Holandën kanë rikthyer besimin te lojtarët, të cilët tashmë janë optimistë se mund të shkojnë larg.

Një pjesë e tyre kanë qenë pjesë e skuadrës që në kohën e trajnerit Skolari, i cili arriti ta ngrejë Portugalinë në nivelet e larta të futbollit europian e botëror.

Me rikthimin e Ronaldos te goli dhe me Nanin që po përshtatet gjithnjë e më shumë me ekipin, tashmë luzitanët duken një ekip i frikshëm për këdo. (Lezha.eu)

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress