Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Sport Live » Ndeshja Chelsea Vs Barcelona live

Ndeshja Chelsea Vs Barcelona Live

Ndeshja Chelsea Vs Barcelona Live

Shiko ndeshjen Chelsea – Barcelona Live. Skuadra e Chelseat do të jetë rivali i Barcelones në gjysmefinale të Liges së Kampionëve, pasi në çerekfinale eliminoi Benfican me rezultat të përgjithshëm prej 3-1.

Një javë më parë Blutë triumfuan me rezultat 1-0 në Estadio da Luz, ndërsa edhe në ndeshjen kthyese në Stamford Bridge, Chelsea fitoi me rezultat 2-1.

Shiko ndeshjen Chelsea – Barcelona live shqip

Ndërhyrjen e Javi Garcias ndaj Ashley Cole në zonë, gjyqtari e ndëshkoi me penalti. Përgjegjësinë e mori Frank Lampard dhe rezultoi i saktë (21’).

Ndeshja e Champions League te gjysmefinales nga skuadrat madheshtore te Chelsea – Barcelona me koment shqip live ne internet.

Gjërat për mysafirët u përkeqësuan kur Maximiliano Pereira mori kartonin e dytë të verdhë pas ndërhyrjes ndaj Obi Mikel, duke i lënë portugezët me një lojtar më pak në fushë (40’).

Skuadra angleze Chelsea do te luaj ne gjysmefinale skuadren spanjole (katalanase) per Kupen e Kampioneve. Ndeshja Barcelona – Chelsea transmetohet live me koment shqip dhe konsiderohet e veshtire per te dyja skuadrat.

Në fillim të gjysmës së dytë, të dyja skuadrat patën nga një rast të mirë. Fillimisht Cech ndali një goditje të Gaitan, ndërsa më pas Ramires nuk arriti të shënojë në anën tjetër.

Në vazhdim, mysafirët tentonin të ndryshojnë rezultatin, por nga ana tjetër rrezikonin të pësonin edhe golin e dytë nga ofensiva e vendasve.

KLIKO KETU DHE SHIKO NDESHJEN CHELSEA VS BARCELONA LIVE SHQIP

Megjithatë, portugezët arritën që ta barazojnë rezultatin. Pas një krosimi nga këndi të Aimar, Javi Garcia mposhti portierin Cech (85’).

Por, çdo shpresë të Benficas e shoi Raul Meireles me një supergol në minutat shtesë (90’+2).

Në gjysmëfinale, Chelsea do të luajë kundër Barcelonës, që në çerekfinale eliminoi Milanin. / © Lezha.eu /

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress