Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Sport Live » Ndeshja Hollande – Danimarke live

Ndeshja Hollande - Danimarke live

Ndeshja Hollande - Danimarke live

Shiko ndeshje Hollande Vs Danimarke live me koment shqip online falas ne internet. Do të jetë ndeshja Holande – Danimarke ajo që do të hapë Grupin B të Euro 2012.

Kjo ndeshje e kampionatit europian 2012 qe do te luhet live cilesohet edhe si më i vështiri I aktivitetit. Trajneri Bert Van Marvijk kërkon ta nisë aventurën menjëherë me fitore, pavarësisht se grupi I “tulipanëve” është kompletuar vetëm në ditët e fundit, pasi skuadra ka lojtarë që aktivizohen në pesë turne, që përfundojnë në periudha të ndryshme.

Shiko ndeshjen Hollande – Danimarke Euro 2012 live

Gjithsesi, nënkampionët e botës synojnë ta nisin sa më mirë aventurën, edhe sepse objektivi është kurora kontinentale. Holanda – Danimarke Euro 2012 do ta bazojë forcën mbi të gjitha te potenciali ofensiv, për të çarë murin danez, edhe pse duhet kujdes maksimal.

Shiko Euro 2012 Hollande – Danimarke Live Shqip (kliko ketu)

“Të dyja skuadrat kanë thuajse të njëjtin stil loje dhe e njohin shumë mirë njëra-tjetrën. Shumë prej lojtarëve daneze luajnë në Holande, ndërsa janë aktivizuar edhe në Itali, Angli e Gjermani, kjo nuk duhet nënvlerësuar. Nuk do ta kemi aspak të lehtë, megjithatë luajmë për të fituar”.

Në anën tjetër, trajneri Morten Olsen ka deklaruar se Danimarkës I nevojitet shumë fat që të marrë rezultat pozitiv kundër “portokallinjve”.

“Do të më pëlqente të isha në vendin e holandezëve, pasi le të jemi realistë, ata janë favoritë për të fituar. Ata vijnë në këtë aktivitet si nënkampionë të botës dhe kanë një skuadër më cilësore. Gjithashtu e njëjta gjë mund të thuhet edhe për Gjermaninë dhe Portugalinë kur të luajnë kundër nesh.” Holanda dhe Danimarka do të luajnë në Kharkiv në orën 18:00. (Lezha.eu)

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress