Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Sport Live » Ndeshja Juventus Vs Lazio live

Ndeshja Juventus Vs Lazio live

Ndeshja Juventus Vs Lazio live

Shiko ndeshjen Juventus – Lazio live me koment shqip. Sonte luhen ndeshjet e tjera të Serisë A, ku spikat sfida mes Juventusit dhe Lacios në Torino.

Bardhezinjtë janë në kërkim të fitores për të rimarrë kryesimin e kampionatit italian, ndeshja Juventus Lazio Live kryesim që për momentin mbahet nga Milani me një pikë më shumë, ndërkohë që bardhekaltërit e Reja-s kërkojnë mbajtjen e vendit të tretë në klasifikim, vend që u siguron pjesëmarrjen në Ligën e Kampioneve.

Shiko ndeshjen Juventus – Lazio live

Në “Juventus Stadium”, trajneri juventin pritet të rikonfirmojë skemën e përdorur ndaj Palermos, 3-5-2, me dyshimin se kush do të luajë në krah të Vuçiniç, Kualjarela apo Matri, ndërkohë që rrokadë pritet edhe në krah, ku në vend të Kaseres pritet aktivizimi i Lihtshtajner dhe De Çeljes në vend të Estigarribias.

Në mbrojtje rikonfirmohet Bonuçi që ka kaluar gripin e që plotësohet nga Barzajli dhe Kielini dhe mendon te fitoj ndeshjen Juventus – Lazio Live.

Ndërkohë, Lacio paraqitet me disa mungesa, kryesisht në repartin mbrojtës, ku mungon si Konko ashtu edhe Radu. Trajneri Reja pritet ta nisë takimin me 3-5-1-1. Në fushë pritet që të aktivizohet që nga minuta e parë edhe futbollisti i kombëtares shqiptare, Lorik Cana.

Një tjetër takim që mund të vendosë se cila skuadër do të luajë sezonin e ardhshëm në Ligën e Kampioneve, është edhe takimi Roma-Udineze.

KLIKO KETU DHE SHIKO NDESHJEN JUVENTUS VS LAZIO LIVE SHQIP

Ndeshja Juventus – Lazio me koment shqip ku verdhekuqtë, pas humbjes ndaj Leces kërkojnë suksesin për të mos humbur, ndoshta trenin e fundit që të con në Ligën e Kampioneve, ndërsa friulanët synojnë për të ruajtur hapin e Lacios.

Në ndeshjet e tjera, Interi pret në San Siro Sienën dhe në fushë rikthehet Riki Alvarez. Xhenoa pret Cezenën, Fiorentina-Palermon, Parma-Novarën, Katania-Leçe dhe Napoli-Atalanta. / © Lezha.eu /

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress