Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Sport Live » Ndeshja Partizani – Tirana Live

Ndeshja Partizani - Tirana Live

Ndeshja Partizani – Tirana Live

Shiko ndeshjen Partizani Vs Tirana live me koment shqip falas online, qe do te luhet me 12 Tetor, ora 20.00, ne stadiumin Qemal Stafa ne Tirane.

Ndeshja e futbollit e derbi i kryeqytetit te Shqiperise midis Partizani – Tirana live per superligen 2013-2014 do te jete sfiduese per renditjen ne grup.

Shiko ndeshjen Partizani – Tirana live me koment shqip

Ndeshja e sotme Partizani – Tirana live do të jetë e ndeshja e 124-ta mes tyre në kampionatet kombetare Shqiptar Super Lige.

Shiko ndeshjen e sotme Partizani Vs Tirana live ku ekipet janë në të njëjtat pozita: Tirana, një skuadër me eksperiencë, pret Partizanin e rilindur si debutues pas disa sezonesh dhe përsëri pa praninë e Dinamos.

KLIKO KETU DHE SHIKO NDESHJEN PARTIZANI – TIRANA LIVE ME KOMENT SHQIP

Statistikat midis skudrave Partizani – Tirana live

– Kur 17 Nëntori i Tiranës fiton titullin kampion në sezonin 1964/ 65 u shkrua: “… për herë të parë, 17 Nëntori i Tiranës shpallet kampion i Shqipërisë…!” Në fakt, ishte titulli i 7-të për kryeqytetasit “e vjetër”.

– Në sezonin 1965/66, Partizani kalohet edhe nga Besa e Skënderbeu.

– Në 1972/73, 17 Nëntori (10 herë kampione e Shqipërisë) rrezikonte të zbriste të dytën dhe një sezon më vonë i shpëton në momentin “shtesë” rënies nga kategoria!

– Në sezonin e fundit të shekullit të kaluar, 1999/2000, Partizani bie për herë të parë në kategorinë e dytë…

– 2000/01 – Partizani rikthehet në Superiore duke u pozicionuar pas Tiranës, në vendin e tretë, por me 16 pikë më pak!

– 2004/2005 – Tirana kampione arrin kulmin, grumbullon 84 pikë. Partizani renditet i 8-ti me… 38 pikë më pak!

– 2007/2008 – Partizani arrin të shpallet nënkampion, pas ndeshje së fundit. Tirana renditet e 6-ta me 16 pikë më pak.

– 2008/2009 – Ish-presidenti i Partizanit, Albert Xhani, kishte sezone që vetëm premtonte, por nuk harxhon më asnjë “kacidhe” për 15 herë kampionen e lavdishme, dhe Partizani rrëzohet përsëri në divizionin e dytë. / © Lezha Online /

Leave a Reply

© 2013 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress